Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Eurodyssée praktika – alusta oma teekonda Euroopas

A picture
© fotolia.com - goodluz
Saa töökogemus, parandades samal ajal oma võõrkeeleoskust. Programm Eurodyssée on juba üle 25 aasta pakkunud noortele võimalust osaleda tasustatud kutsekoolitusel mõnes muus Euroopa piirkonnas.

Eurodyssée on mõeldud 18–30-aastastele noortele, kes on mõne programmis osaleva piirkonna elanikud.  Sul ei pea olema konkreetset kvalifikatsiooni, kuna taotlusi võrreldaks ettevõtjate tingimustega ja vajadustega. Sul peaks siiski olema mõni diplom (kutsekoolituse, kõrghariduse vms) ning põhiteadmised mõnest võõrkeelest.

Praktikantidele on ette nähtud 3–7-kuuline praktika, keelekursus, majutus,  igakuine toetus või palk, kindlustus ja praktikatunnistus.

 

Kuidas kandideerida?

Taotluse esitamine on lihtne:

1. Uuri osalevate piirkondade nimekirjast, kas sinu piirkond kuulub programmi.

2. Loo oma Eurodyssée profiil.

3. Tutvu kõigi praktikapakkumistega ning vali välja sinule sobivaim.

 

„Programmis Eurodyssée osalemisest saadud kogemus jääb mulle alati meenutama seda etappi minu elus.  Astusin isiklikus arengus suure sammu edasi. Avastasin uusi kultuure, leidsin uusi sõpru ja õppisin ära uue keele. Mul oli võimalus palju reisida, tutvuda imeliste inimeste ja paikadega.  Hispaanias veedetud ajast jääb mulle alatiseks kaunis mälestus ning Valencial on nüüd koht minu südames.

Soovitan noortel kindlasti seda võimalust kasutada. Muidugi ei ole see alati lust ja lillepidu. Sul tuleb lahendada ka mitmeid probleeme, kuid kas just need ei tee meid targemaks ja tugevamaks?  See on väljakutse, mis tuleb vastu võtta.”

Portugallane Andreia Tavares, kes oli 2009. aastal praktikal Hispaanias Comunidad Valencianas.

 

Praktika ajal

Olenevalt sellest, kuidas programmi piirkonnas juhitakse, saavad praktikandid kas stipendiumi või palka.

Välismaal viibimise ajal abistavad sind vastuvõtva piirkonna programmikoordinaatorid. See tähendab, et sul võib olla võimalus osaleda külastustel, ekskursioonidel ja üritustel, et aidata sul kohaneda piirkonna kultuuriga ning õppida seda väärtustama.

Pea meeles, et pärast praktikat pead esitama aruande oma kodu- ja/või vastuvõtvale piirkonnale. Kui jätad aruande kirjutamata, ei pruugi sa praktikatunnistust saada.

Avaldatud: Teisip, 23/04/2013 - 11:29Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!