Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Eurodyssée Stajları – burada kendi Avrupa yolculuğunuza başlayın!

A picture
© fotolia.com - goodluz
Yabancı dil bilginizi ilerletirken iş deneyimi kazanın. 25 yıldan fazla bir süredir, Eurodyssée programı, genç insanlara yabancı bir Avrupa bölgesinde, ücretli mesleki eğitim sağlamaktadır.

Eurodyssée, 18 ila 30 yaşlarında, programın üyesi bölgelerden birinde ikamet eden genç insanları hedeflemektedir. Herhangi bir spesifik nitelik gerektirmemektedir çünkü başvurular, var olan işlerin gerekliliklerine göre eşleştirilmektedir. Buna karşın, bir tür eğitim sertifikanızın (mesleki eğitim, yüksekokul vb.) olmalı ve bir yabancı dilde temel bilginiz bulunmalıdır.

Stajyerlerin, 3-7 ay staj, dil dersi, konaklama, aylık harçlık veya ücret, sigorta güvencesi ve eğitim sertifikası hakkı bulunmaktadır.

 

Nasıl başvurulur?

3 basit adımı izleyin:

1. Bölgenizin, programın üye bölgeler listesinin bir parçası olup olmadığını bulun.

2. Eurodyssée profilinizi yaratın.

3. Var olan tüm staj tekliflerini kontrol edin ve size en uygun olanı seçin.

 

“Hayatımın bu dönemi, hep Eurodyssey Programın bana sağladığı deneyimle hatırlanacak. Kişisel gelişim açısından kesinlikle ileri bir adım oldu. Yeni kültürler keşfedip yeni arkadaşlar edindim ve yeni bir dil öğrendim. Çok fazla seyahat etme ve muhteşem insanlar ve yerler tanıma olanağım oldu! İspanya, benim için her zaman harika bir anı olacak ve Valensiya’yı kalbimde taşıyacağım.

Gençlere, böyle bir fırsatı yaşamalarını ciddi olarak tavsiye ederim. Açıkça, her zaman her şey güllük gülistanlık değil. Aşmanız gereken engeller ile karşılaşacaksınız… ama böyle şeyler değil midir bizi büyüten ve güçlü yapan? Bu kaçırılmayacak, büyük bir aşama.”

Stajını Comunidad Valenciana, İspanya’da, 2009’da tamamlayan, Portekiz’den Andreia Tavares.

 

Staj boyunca

Stajyerler, bölgede Eurodyssée programının yürütülme biçimine bağlı olarak, burs alacaklar veya ücret ödenecek.

Yurtdışında kalışınız boyunca, ev sahibi bölgenin program koordinatörleri, size yardım edecek. Bu, bölgenin kültürüne uyum sağlamanız ve bu kültürü takdir etmenize yardımcı olmak için, ziyaret, gezi ve etkinliklere katılabileceğiniz anlamına geliyor.

Stajınızdan sonra, ülke ve/veya ev sahibi bölgeye bir rapor sunmanız gerekeceğinizi aklınızda bulundurun. Bu raporu yazmakta başarısız olursanız, staj sertifikası alamayabilirsiniz.

Yayınlanma: Sal., 23/04/2013 - 11:21Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!