Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Stažuotės Europos Komisijoje

© fotolia.com - FotolEdhar
Visada norėjote sužinoti, kaip iš tikrųjų dirba Europos Komisija? Jei pateiksite stažuotės prašymą, galbūt jums pavyks tai išvysti savo akimis pačioje Komisijoje.

Europos Komisija du kartus per metus rengia administratorių arba vertėjų raštu stažuotes. Stažuotės visų pirma skirtos jauniems aukštųjų mokyklų absolventams ir trunka 3–5 mėnesius.

Dauguma stažuotojų – ES valstybių narių arba šalių kandidačių piliečiai, tačiau ES nepriklausančių valstybių piliečiams taip pat skiriamas ribotas vietų skaičius.

 

Kaip teikti paraišką?

Kad galėtumėte kandidatuoti, turite būti įgijęs aukštąjį (arba lygiavertį) išsilavinimą ir labai gerai mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą. Jeigu esate ES valstybės narės pilietis, jums taip pat reikėtų turėti labai gerų dar vienos ES kalbos žinių.

Jeigu jau stažavotės kitoje ES institucijoje arba įstaigoje, prašyti stažuotės Europos Komisijoje nebegalima.

Kad jūsų paraiška būtų galiojanti, turite užpildyti ir pateikti internetinę paraiškos formą ir išsiųsti ją paštu iki nustatyto termino.

 

Terminai

Stažuotės paprastai prasideda kovo 1 d. ir spalio 1 d., bet stažuotojams vertėjams raštu jos gali prasidėti ir kitu laiku.

Kovo mėn. prasidedančioms stažuotėms paraiškas reikia pateikti iki ankstesnių metų rugpjūčio 31 d.

Spalio mėn. prasidedančioms stažuotėms – iki tų pačių metų sausio 31 d.

 

Šios stažuotės pradėtos rengti 1960 m. ir dabar yra ilgiausiai vykdoma tokios rūšies programa. Per stažuotes Europos Komisijoje įgysite praktinių žinių apie Komisijos padalinių darbą, o iš bendravimo kasdieniniame darbe pasisemsite asmeninės patirties. Taip pat galėsite pagilinti ir praktikoje pritaikyti per studijas sukauptas žinias. Paprastai stažuotojams skiriama stažuotės stipendija, o neįgaliems stažuotojams gali būti skirta ir papildoma stipendija.

Paskelbta: A, 23/04/2013 - 10:40


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!