Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Praktika Euroopa Komisjonis

© fotolia.com - FotolEdhar
Kas sind huvitab, kuidas Euroopa Komisjon tegelikult toimib? Kandideeri praktikakohale ja võid saada võimaluse seda isiklikult kogeda.

Euroopa Komisjon korraldab kaks korda aastas haldusalast ja tõlkepraktikat.  Praktika on eelkõige mõeldud noortele ülikoolilõpetanutele ning selle kestus on 3–5 kuud.

Enamik praktikante on ELi liikmesriikide või kandidaatriikide kodanikud, kuid piiratud arv kohti on ette nähtud ka ELi mittekuuluvate riikide kodanikele.

 

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks peab sul olema ülikoolidiplom (või samaväärne) ning väga hea inglise, prantsuse või saksa keele oskus. Kui oled ELi kodanik, peaksid oskama väga heal tasemel veel mõnda ELi keelt.

Kui oled juba olnud praktikal mõnes teises ELi institutsioonis või asutuses, ei saa sa praktikat komisjonis taotleda.

Selleks et sinu taotlus läheks arvesse, pead täitma ja esitama taotlusvormi elektrooniliselt ning saatma selle postiga enne taotlustähtaja lõppemist.

 

Tähtajad

Praktikaperiood algab tavaliselt 1. märtsil ja 1. oktoobril, kuid tõlkepraktikantide puhul võivad alguskuupäevad erineda.

Märtsis algava praktika taotlustähtaeg lõpeb eelneva aasta 31. augustil.

Oktoobris algava praktika taotlustähtaeg lõpeb sama aasta 31. jaanuaril.

 

Komisjoni praktikaprogramm algatati juba 1960. aastal ning see on vanim omataoline.  Praktika Euroopa Komisjonis pakub sulle praktilisi teadmisi komisjoni osakondade tööst ning võimaldab sul saada isiklikke kogemusi tutvuste kaudu, mida sa oma igapäevatöös sõlmid. Samuti saad edendada ja rakendada oma õpingute käigus omandatud teadmisi. Praktikandid saavad tavaliselt praktikatoetust ja puudega praktikantidele võidakse anda täiendavat toetust.

 

Avaldatud: Teisip, 23/04/2013 - 10:35


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!