Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Prakses iespējas

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Prakse, iespējams, ir labākais veids, kā iepazīt darba pasauli un līdz ar to arī gūt praktisku pieredzi un prasmes tavai turpmākajai karjerai.

Prakse ir laika ziņā ierobežota mācību pieredze, kas var ilgt trīs līdz divpadsmit mēnešus, parasti laikposmā starp studiju pabeigšanu un pirmo darba vietu. Dažos gadījumos vispirms ir jāiziet prakse, un tikai tad var tikt pie diploma.

Prakses laiks ir tava iespēja studiju laikā iegūtās zināšanas pielietot konkrētā darbā. Pateicoties skaidram galvenajam uzdevumam un konkurētam projektam, kurš tev ir jāīsteno, visām prakses iespējām ir jāsniedz tev priekšstats par kādu profesiju, nozari vai karjeras jomu. Taviem uzdevumiem un mācību iznākumiem ir jābūt norādītiem rakstiski prakses līgumā.

 

Tomēr ne visos prakses gadījumos tiek ievērotas šīs pamatnostādnes, tāpēc Eiropas Jaunatnes forums ir izstrādājis Hartu kvalitatīvai praksei un mācekļu darbam. Šī dokumenta mērķis ir izstrādāt tiesisku regulējumu prakses kvalitātes nodrošināšanai un aicināt personas, kas piedāvā prakses iespējas, pieņemt un ievērot šos kvalitātes kritērijus.

 

Pašu mājās vai ārzemēs, starptautiskās organizācijās, sabiedriskās iestādēs vai privātos uzņēmumos, Eiropā un citur pasaulē prakses iespēju netrūkst. Eurodesk piedāvā atjauninātu sarakstu, kurā apkopotas šādas prakses iespējas.

publicēts: O., 23/04/2013 - 09:45


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!