Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Pradėkite verslą kitoje ES šalyje

© fotolia.com - FotolEdhar
© fotolia.com - FotolEdhar
Turite verslininko gyslelę? Kad nepaklystumėte biurokratijos džiunglėse, išsiaiškinkite, kokios tvarkos laikomasi kitose šalyse ir kokie jose keliami reikalavimai.

Kaip ES pilietis, turite teisę steigti įmonę bet kurioje ES šalyje arba steigti kitoje valstybėje narėje ES įsikūrusios įmonės patronuojamąją įmonę arba filialą. Kiekvienoje šalyje reikalavimai skirtingi, todėl svarbu išsiaiškinti, kokios tvarkos reikės laikytis. Kad jums būtų kuo lengviau, toliau pateikiame nuorodų, kur rasti reikiamos informacijos. 

 

ES ragina valstybes nares siekti tam tikrų tikslų, todėl turėtumėte turėti galimybę:

  • įsteigti įmonę per tris darbo dienas;
  • sumokėti ne daugiau kaip 100 eurų;
  • sutvarkyti visus formalumus vienoje administracinėje įstaigoje;
  • atlikti visus registracijos formalumus internetu;
  • įregistruoti įmonę kitoje ES šalyje internetu (per kontaktinius centrus).

 

Tai tik rekomendacijos, o ne taisyklės, todėl jums visų pirma reikia išsiaiškinti, kiek iš tiesų kainuos įmonės įsteigimas, kiek laiko jis užtruks ir ar yra viena administracinė įstaiga, kurioje galėtumėte sutvarkyti įmonės steigimo pasirinktoje šalyje formalumus.

 

Portalo„Jūsų Europa“ puslapyje „Naujos įmonės“ išsamiau informuojama apie ES šalyse keliamus reikalavimus, t. y. teisės aktus, į kuriuos būtina atsižvelgti, ir administracines procedūras, kurias reikia atlikti. Portale Jūsų Europa informuojama ir apie PVM, muitus, prekybą užsienyje, prekėms keliamus reikalavimus ir ekologinius ženklus.

 

Jei norėtumėte plėtoti savo verslą daugiau negu vienoje ES šalyje, galbūt vertėtų steigti Europos bendrovę (societas europaea). Tuomet savo registruotąją būstinę galėsite perkelti į kitą ES šalį prieš tai nelikvidavęs bendrovės ir galėsite dirbti su daugiau negu vienoje šalyje įdarbintais darbuotojais.

 

Norėtumėte pats patirti, ką reiškia būti verslininku kitoje ES šalyje? Dalyvaukite programoje „Erasmus“ jauniems verslininkams, pagal kurią galėsite šešis mėnesius semtis patirties iš patyrusio verslininko ir pritaikyti ją savo versle.

Paskelbta: K, 19/03/2015 - 12:40


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!