Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Raja oma ettevõte teises ELi liikmesriigis

© fotolia.com - FotolEdhar
© fotolia.com - FotolEdhar
Kas sinus on peidus noor ettevõtja? Väldi bürokraatia sasipuntrasse sattumist ja uuri, millised on ettevõtte asutamisega seotud menetlused ja nõuded teistes riikides.

ELi kodanikuna on sul õigus luua oma ettevõte igas ELi liikmesriigis või luua juba olemasoleva ELis tegutseva ettevõtte tütarettevõte mõnes teises liikmesriigis. Nõuded on igas riigis erinevad, seega on oluline vajalike toimingutega eelnevalt tutvuda. Allpool on loetletud veebisaidid, kust leiad hulgaliselt kasulikku teavet. 

 

EL on seadnud liikmesriikidele teatavad eesmärgid. Sul peaks olema võimalik

  • asutada ettevõte kolme tööpäeva jooksul;
  • tasuda mitte rohkem kui 100 eurot;
  • teha kõik toimingud ühe haldusasutuse kaudu;
  • täita kõik registreerimisega seotud formaalsused veebipõhiselt;
  • registreerida ettevõte teises ELi liikmesriigis veebipõhiselt (ühtsete kontaktpunktide kaudu).

 

Kuna need on üksnes soovitused (mitte õigusnormid), siis selgita kõigepealt välja, kui palju ettevõtte asutamine tegelikkuses maksma läheb, kui kaua see aega võtab ning kas riigis, kus sa soovid ettevõtte luua, on olemas üks haldusasutus selle korraldamiseks.

 

Portaali „Teie Euroopa” idufirmade leheküljelt leiad täpsemat teavet igas riigis kehtivate nõuete kohta, st seadused, millega pead arvestama, ja haldustoimingud, mis pead täitma. Portaal „Teie Euroopa” pakub teavet ka selliste teemade kohta nagu käibemaks, toll, müük välismaal, tootenõuded ja keskkonnamärgised.

 

Kui soovid tegutseda rohkem kui ühes ELi liikmesriigis, võiksid kaaluda Euroopa äriühingu (societas europaea) asutamist. See võimaldab sul viia oma registrijärgse asukoha teise ELi liikmesriiki, ilma et peaksid enne äriühingu tegevuse lõpetama, ning kaasata rohkem kui ühes riigis palgatud töötajaid.

 

Kas tahad oma silmaga näha, mida teises ELi liikmesriigis ettevõtjana tegutsemine tähendab? Osale programmis „Erasmus noortele ettevõtjatele” ning kogu kuue kuu vältel soovitusi ja näpunäiteid kogenud ettevõtjatelt. Ja naudi oma ettevõtte edu!

Avaldatud: Neljap, 19/03/2015 - 12:32


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!