Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Erasmus mezun olunca sona ermez

A picture
© fotolia.com - goodluz
Kendi işinizi kurmak için hazırsanız veya zaten kurulmuş durumdaysa, Genç Girişimciler için Erasmus, başka bir AB ülkesinde deneyimli bir girişimci ile çalışma şansını size vermektedir.

En fazla 6 aya kadar, kendi işinizi nasıl daha iyi idare edeceğinizi ve büyüteceğinizi öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda, sizi kabul eden girişimciye, taze bir perspektif götüreceksiniz.

 

Kimler başvurabilir?

Bu program istekli veya yeni girişimcilere açıktır. Aşağıdaki koşullardan birini sağlamalısınız:

  • Uygulanabilir bir iş planına dayanarak bir iş kurmak için sağlam planları olmak

veya

  • Son 3 yıl içinde kendi işinizi kurmuş olmak

Programın yaş sınırı yoktur ve şirketiniz veya faaliyetiniz herhangi bir sektörde olabilir.

Herhangi bir AB ülkesi vatandaşı adaylar başvurabilirler. AB dışındaki bir ülke vatandaşıysanız, bir AB ülkesinde daimi şekilde ikamet ettiğiniz ve kendi işinizi bir AB ülkesinde kurmayı planladığınız sürece başvurmakta özgürsünüz.

 

Nasıl başvurulur?

Çevrimiçi kayıt formunu doldurun ve yaşadığınız yere en yakın yerel iletişim noktasını seçin. Size süreç boyunca rehberlik edecekler. Ülkenizde uygun hiç bir iletişim noktası yoksa başka ülkelerde bulunan 100 yerel noktadan biri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Genç Girişimciler için Erasmus programı, iş kurmayı ciddi olarak isteyen herhangi bir kişiye oldukça tavsiye edebileceğim, ilham verici bir deneyim ve kesinlikle elle tutulur sonuçları var. Ortamı, kuralları ve işimi kurmam için gerekli süreçleri anlamam için bu değişim benim için son derece yararlı oldu ve yararlı bir ağ oluşturmak için esaslı bir fırsat yarattı.
Fransa’daki Yepe Şirketinde 6 ay geçirmiş, İtalya’dan Maurizio Alì.

 

Genç Girişimciler için Erasmus programı, kalış ülkesine gidiş ve dönüş için gerekli yol masraflarına ve kalış ve yaşam giderlerine (özellikle konaklama için) katkıda bulunacak finansal destek sağlamaktadır. Buna karşın, hibeyi aşan kalış masraflarınızı karşılamak için ek fon oluşturabilmelisiniz ve bunun için istekli olmalısınız.

 

Yayınlanma: Pzt., 22/04/2013 - 16:47


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!