Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Erasmus ei piirdu õpingutega

A picture
© fotolia.com - goodluz
Kui oled otsustanud luua oma ettevõtte või oled seda juba teinud, võiksid kaaluda osalemist programmis „Erasmus noortele ettevõtjatele”, mis pakub võimalust töötada kogenud ettevõtja juhendamisel mõnes teises ELi liikmesriigis.

Kuue kuu jooksul saad õppida, kuidas oma ettevõtet paremini juhtida ning oma tegevust laiendada, pakkudes samal ajal värskeid ideid sind võõrustavale ettevõtjale.

 

Kes saavad kandideerida?

Programmis saavad osaleda uued ettevõtjad ja ettevõtjaks pürgijad:

  • sul peaks olema kindel kavatsus alustada ettevõtlusega, mis põhineb elujõulisel äriplaanil

või

  • sa peaksid olema loonud oma ettevõtte 3 viimase aasta jooksul.

Programmis osalejatele vanusepiirangut seatud ei ole, samuti on lubatud kõik ettevõtlussektorid.

Taotlusi võib esitada kõigist ELi liikmesriikidest. Kandideerida saavad ka ELi mittekuuluvate riikide kodanikud tingimusel, et nad on mõne liikmesriigi alalised elanikud ning kavatsevad oma ettevõtte luua ELis.

 

Kuidas kandideerida?

Täida veebipõhine registreerimisvorm ning vali oma elukohale lähim kohalik kontaktpunkt. Kontaktpunkt juhendab sind kogu taotlusprotsessi vältel. Kui sinu riigis ei ole sobivat kontaktpunkti, võid võtta ühendust ühega neist 100-st kontaktpuntist, mis asuvad muudes riikides.

 

„Erasmus noortele ettevõtjatele” annab rikastava kogemuse ning on väga praktiline. Soovitan seda kõigile, kes tõsiselt soovivad luua oma ettevõtte. Minu vahetusperiood oli väga kasulik, aidates mul mõista ettevõtluskeskkonda ning ettevõtte loomisega seotud eeskirju ja menetlusi ning pakkudes võimaluse luua kasulik võrgustik.
Maurizio Alì Itaaliast veetis kuus kuudPrantsusmaal ettevõttes Association Yepe.

 

Programm „Erasmus noortele ettevõtjatele” aitab katta sinu reisi- ja elamiskulud (eelkõige majutuskulud).  Siiski võiksid koguda täiendavaid vahendeid, et katta oma külastusega seotud kulud, mida toetus ei kata. 

 

Avaldatud: Esmasp, 22/04/2013 - 16:08


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!