Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Četri ierastākie personības tipi darba vidē un kā efektīvi ar tiem sastrādāties

Šeit mēs aplūkosim četrus ierastākos personības tipus, ar kādiem var nākties saskarties, un sniegsim dažus ieteikumus, kā veidot efektīvas darba attiecības.

Mēs visi esam atšķirīgi. Mums visiem ir savas domas, pieredze, uzskati un kultūras paradumi. Lai arī šāda dažādība noteikti padara dzīvi daudz interesantāku un aizraujošāku, tā var radīt sarežģījumus darba vietā, ja atšķirības savstarpēji saduras. Zināt, kā efektīvi sastrādāties ar kolēģiem un līdzsvarot viņu personību ar savu, ir svarīga darba gaitu sastāvdaļa.

 

Līderis

Kas viņi ir? Parasti līderi ir ļoti ambiciozi, pilni entuziasma un pašpārliecināti. Šie cilvēki uzņemas situācijas kontroli, pieņem skaidrus lēmumus un parasti strādā daudz virsstundu. Tendence dot priekšroku savam viedoklim atspēko pozitīvās rakstura īpašības , turklāt viņi mēdz būt neiejūtīgi pret pārējo domām un sajūtām. Un, lai arī viņi lieliski spēj ieraudzīt “kopainu”, reizēm viņi var neievērot sīkākas nianses.

Kā ar viņiem strādāt? Attiecībās ar līderiem esiet skaidri, pamatoti un loģiski, jo īpaši, ja vēlaties, lai uzklausa ne tikai viņu pašu viedokli. Sekojiet viņu vadībai un dodiet viņiem brīvību, kas viņiem nepieciešama izcilības sasniegšanai. Visbeidzot, centieties nebūt aizvainots vai aizkaitināts, ja līderi saka vai dara ko tādu, kas jums šķiet aizvainojošs, jo viņi, visticamāk, nebūs vēlējušies jūs aizskart.

 

Samierinātājs

Kas viņi ir? Samierinātāji veido spēcīgas un veiksmīgas komandas kodolu, jo viņi ir pacietīgi, diplomātiski un racionāli. Ir grūti izjust nepatiku pret samierinātājiem, jo viņi parasti ir laipni, neaizskaroši un labvēlīgi. Taču viņiem ir tendence par katru cenu izvairīties no konfrontācijas, reizēm uzņemoties sekas, pārmērīgi cenšoties visiem izpatikt, turklāt viņiem viegli izdodas sevi pārslogot ar darbu vai pienākumiem.

Kā ar viņiem strādāt? Pārliecinieties, ka esat informēti par citiem darbiem, ko viņi veic, pirms uzticat jaunu uzdevumu, jo, visticamāk, viņi to uzņemsies — pat tad, ja viņiem nav laika. Mudiniet viņus iziet ārpus komforta zonas, izteikt savu viedokli un gūt jaunu pieredzi. Un atcerieties pateikties viņiem par paveikto darbu — samierinātāji ir tik ļoti pieticīgi, ka reizēm viņus sāk uzskatīt par pašsaprotamiem.

 

Socializēšanās entuziasts

Kas viņi ir? Ar socializēšanās entuziastiem ir patīkami pavadīt kopā laiku, un viņi ir dzīvespriecīgi, pilni entuziasma, skaļi un runātīgi. Viņi ļoti labi spēj veidot saiknes un socializēties, kā arī viņu darba rezultātā bieži izpaužas radošums. No otras puses, viņiem mēdz trūkt organizētības, viņi viegli novēršas no uzdevuma, turklāt ar viņiem ir grūti sastrādāties, jo viņi ātri pāriet no viena uzdevuma pie cita.

Kā ar viņiem strādāt? Socializēšanās entuziastiem ir jāsniedz iespēja paust radošumu, vienlaikus nosakot precīzus uzdevumus un termiņus, kas ļauj viņiem saglabāt uzmanību. Pozitīvi iesaistieties viņu sarunās, taču neveiciniet tendenci risināt garas runas — novirziet viņus no nevēlamas tenkošanas.

 

Analītiķis

Kas viņi ir? Analītiķiem ir tendence būt nopietniem un rūpīgiem, un viņi labprāt strādā neatkarīgi. Uz viņiem var paļauties, ka viņi teicami izpildīs uzdotos uzdevumus, taču viņu perfekcionisma vēlme var nenovēršami radīt sarūgtinājumu gan sev, gan kolēģiem. Lai arī analītiķi lieliski spēj izpildīt norādījumus, tāpat viņi spēj būt negatīvi un viņiem var būt grūti tikt galā ar nenoteiktību un jaunām situācijām, kas liek viņiem pamest komforta zonu.

Kā ar viņiem strādāt? Analītiķi novērtē iespēju pārdomāt jautājumus un neizjust spiedienu, kad ir jāpieņem lēmumi. Turklāt viņiem ļoti patīk iepriekš iegūt visu informāciju, kas nepieciešama pamatota lēmuma pieņemšanai. Tāpēc dodiet viņiem faktus un mazliet laika, pretī saņemot lielisku sniegumu.

 

Protams, nozīme ir ne vien tam, kā jūs varat veidot attiecības ar citiem — arī pārējie vēlēsies to pašu no jums. Jūs varbūt atpazīstat sevi šajos aprakstos, tad kāpēc gan pēc iespējas neizmantot jūsu darba attiecību potenciālu, izvērtējot šos ieteikumus no otras puses?

 

Plašāka informācija:
Eiropas Darba dienas
Drop’pin@EURES
Atrodiet savu EURES padomdevēju
Dzīvošana un darbs EURES valstīs
EURES Darbavietu datubāze
EURES pakalpojumi darba devējiem
EURES Pasākumu kalendārs
Turpmākie pasākumi tiešsaistē
EURES sociālajā tīklā Facebook
EURES sociālajā tīklā Twitter
EURES sociālajā tīklā LinkedIn

 

Saistību atruna: lūdzu, ņemiet vērā, ka EURES un Eiropas Komisija neuzņemas atbildību par iepriekš minētajām trešo personu tīmekļa vietnēm.

publicēts: P., 11/02/2019 - 09:58


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!