Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

10 sposobów, by wyróżnić się na LinkedIn

Zaprezentowanie swoich mocnych stron i podkreślenie tego, co rzeczywiście istotne mają kluczowe znaczenia dla stworzenia przyciągającego uwagę profilu LinkedIn. Oto dziesięć wskazówek, które pomogą Ci się wyróżnić:
 1. Dodaj zdjęcie profilowe.Twoje zdjęcie profilowe na LinkedIn powinno pokazywać, że jesteś profesjonalistą w każdym calu. Zalecamy w miarę formalny strój. W kadrze powinna znaleźć się głowa i ramiona. Nie zapomnij się uśmiechnąć!
   
 2. Dodaj nagłówek w formie opisowej.Zamień domyślny nagłówek LinkedIn (aktualną nazwę stanowiska) na bardziej opisowy i podkreślający, że jesteś osobą ambitną. Na przykład, zamiast „kierownik ds. marketingu”, wpisz „doświadczony specjalista ds. marketingu i komunikacji”.
   
 3. Zaktualizuj link do swojego profilu. Twój profil będzie sprawiał wrażenie bardziej profesjonalnego, jeśli zmienisz adres URL swojego profilu na LinkedIn, który zwykle stanowi ciąg cyfr i liter, na linkedin.com/in/twojenazwisko. Aby to zrobić, kliknij na ikonę ze swoim zdjęciem w pomniejszeniu w pasku menu u góry strony i wybierz Wyświetl profil> Edytuj profil publiczny i URL.
   
 4. Napisz intrygujące streszczenie. Kolejnym elementem, na który zwrócą uwagę pracodawcy, jest streszczenie Twojego profilu. Upewnij się, że zawiera najważniejsze informacje, którymi chcesz się podzielić z innymi, Twoje wyjątkowe kwalifikacje, najważniejsze aspekty doświadczenia zawodowego i dane kontaktowe.
   
 5. Uwydatnij swoje umiejętności. LinkedIn umożliwia Ci podanie do 50 umiejętności.Przejrzyj listę stanowisk, które Cię interesują i sprawdź, jakie umiejętności są w nich podkreślane. Uwzględnij je na własnym profilu.
   
 6. Zaprezentuj swoje sukcesy zawodowe.Nie wystarczy, że wymienisz swoje obowiązki w opisie każdego z dotychczasowych stanowisk.Skoncentruj się na swoich osiągnięciach i sukcesach; może udało Ci się awansować?Przeprowadziłeś/-aś udaną kampanię?
   
 7. Buduj własną sieć kontaktów. Zacznij budować swoją sieć kontaktów zawodowych, na początku dodając do niej osoby, które znasz oraz swoich współpracowników, a następnie rozwijaj ją, poszukując osób, które pracują w Twojej branży.Wysyłając komuś zaproszenie, dodaj do niego osobistą wiadomość.
   
 8. Gromadź referencje. Jeśli możesz, poproś o referencje kolegę lub przełożonego z każdej firmy, w której pracowałeś/-aś.Jeśli pracowałeś tylko w jednej lub dwóch firmach, poproś kilku współpracowników o napisanie referencji.
   
 9. Zostań członkiem sieci zawodowych. Dzięki LinkedIn możesz dołączyć do grup składających się z osób reprezentujących niemal każdy zawód.Działaj w nich aktywnie, publikując komentarze i udostępniając treści.Grupy to także doskonałe miejsca do nawiązania kontaktu z większą liczbą osób i dodania ich do swojej sieci zawodowej.
   
 10. Dodaj linki i inne media.Jeśli brałeś/-aś udział w kampanii wideo lub jesteś autorem publikacji, dodaj stosowny link na swoim profilu.Jeśli masz stronę internetową lub portfolio przedstawiające Twoją pracę online, dodaj link, najlepiej w nagłówku lub w streszczeniu.

 

Szukasz innych sposobów, by wyróżnić się z tłumu i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi pisania doskonałych listów motywacyjnych, optymalizacji CV i zachowania podczas rozmowy o pracę.

Opublikowane: wt., 27/11/2018 - 16:41


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie