Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

10 veidi, kā izcelties sociālajā tīklā LinkedIn

Lai jūsu LinkedIn profils būtu tāds, kas piesaista uzmanību, būtiski ir atspoguļot savas stiprās puses un gudri izvēlēties aspektus, kurus vēlaties iezīmēt. Turpmāk ir sniegti desmit padomi, lai palīdzētu jums izcelties.
 1. Pievienojiet profila attēlu. Jūsu LinkedIn profila attēlam ir jābūt tādam, kas profesionālajā ziņā raksturo jūs no vislabākās puses. Izvēlieties samērā oficiālu apģērbu, ietveriet attēlā tikai galvu un plecus un neaizmirstiet smaidīt!
   
 2. Veidojiet aprakstošu virsrakstu LinkedIn profila noklusējuma virsrakstu (kurā norādīts jūsu pašreizējais amats) aizstājiet ar virsrakstu, kas sniedz plašāku aprakstu un vairāk motivē. Piemēram, virsraksta “tirdzniecības vadītājs” vietā pamēģiniet — “profesionāls tirdzniecības un sakaru jomas speciālists ar pieredzi”.
   
 3. Atjauniniet savu profila saiti. Jūsu personīgā LinkedIn profila URL adrese parasti ietver skaitļu un burtu virkni. Piešķiriet savam profilam profesionālu spožumu, atjauninot to šādi: linkedin.com/in/jūsuvārds. Šī iespēja ir atrodama, noklikšķinot uz jūsu mazā attēla izvēlnes joslā lapas augšā un izvēloties “Skatīt profilu” > “Rediģēt publisko profilu un URL”.
   
 4. Uzrakstiet trāpīgu kopsavilkumu. Nākamais, ko darba devēji lasīs, ir jūsu profila kopsavilkums. Pārliecinieties, ka tajā ir iekļauta būtiskākā informācija, ko vēlaties sniegt un kas, visticamāk, ietver jūsu unikālās kvalifikācijas, būtiskāko darba pieredzi un veidu, kā ar jums sazināties.
   
 5. Izceliet savas būtiskās prasmes. LinkedIn dod iespēju norādīt līdz 50 prasmēm. Apskatiet jūs interesējošā darba veida sarakstus, lai redzētu, kādas prasmes tajos ir izceltas, un tad iekļaujiet šīs prasmes savā profilā.
   
 6. Atspoguļojiet karjeras panākumus. Pievienojot aprakstu par katru jūsu darbu, neaprobežojieties vienīgi ar jūsu pienākumu uzskaitījumu. Tā vietā pievērsiet uzmanību jūsu darba sasniegumiem un panākumiem — vai esat saņēmis(-usi) paaugstinājumu amatā? Vai īstenojāt veiksmīgu kampaņu?
   
 7. Sazinieties un veidojiet sadarbības tīklus. Sāciet veidot savu profesionālo tīklu, pievienojot tam savas kontaktos esošās personas un kolēģus, un pēc tam paplašiniet to, meklējot cilvēkus, kuri strādā jūsu nozarē. Nosūtot kādam uzaicinājumu sazināties, ietveriet tajā personīgu piebildi.
   
 8. Apkopojiet ieteikumus. Ja ir iespējams, palūdziet no kolēģa vai vadītāja vienu ieteikumu katrā no jūsu darbavietām. Ja esat strādājis(-usi) tikai vienā vai divos uzņēmumos, palūdziet vairākiem kolēģiem, lai viņi uzraksta ieteikumus par jums.
   
 9. Veidojiet sadarbību ar jūsu profesionālajiem tīkliem. LinkedIn ļauj jums pievienoties gandrīz jebkuras profesionālās jomas grupām. Sadarbojieties ar šīm grupām, nosūtot un saņemot ziņas, komentējot un kopīgojot grupu saturu. Grupas arī dod jums lielisku iespēju sazināties ar lielāku skaitu cilvēku un pievienot viņus savam profesionālajam tīklam.
   
 10. Pievienojiet saites un citus plašsaziņas līdzekļus. Ja esat piedalījies(-usies) videokampaņā vai esat autors(-e), kura(-s) darbi ir publicēti, pievienojiet savā profilā attiecīgu saiti. Ja jums ir tīmekļa vietne vai portfelis, kurā var apskatīt jūsu darbu tiešsaistē, norādiet saiti arī uz to, vēlams, pievienojot savu virsrakstu vai kopsavilkumu.
   

Vai jūs interesē citi veidi, kā izcelties no pūļa un sekmēt jūsu nodarbinātības izredzes? Apskatiet mūsu labākos padomus par satriecošas motivācijas vēstules izveidi, jūsu CV pilnveidošanu un teicamu sagatavošanos darba intervijai.

publicēts: O., 27/11/2018 - 16:30


Tweet Button: 

Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!