Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

10 viisi, kuidas LinkedInis silma paista

Silmatorkava LinkedIn profiili puhul on määrava tähtsusega oma tugevuste esitlemine ja õigete asjade nutikas rõhutamine. Siin on kümme nõuannet, mis aitavad teil silma paista:
 1. Lisage profiilipilt. Teie LinkedIni profiilipilt peaks näitama teid ametialaselt parimast küljest. Kandke võrdlemisi ametlikku riietust, jätke pildile vaid oma pea ja õlad ning ärge unustage naeratada!
   
 2. Muutke oma pealkiri kirjeldavaks. Vahetage LinkedIni vaikimisi pealkiri (mis kuvab teie praegust ametinimetust) kirjeldavama ja edasipüüdlikuma pealkirja vastu. Proovige „Turundusjuhi“ asemel näiteks hoopis „Kogenud turundus- ja kommunikatsiooniekspert“.
   
 3. Ajakohastage oma profiili sagedasti. Andke oma profiilile professionaalne läige, uuendades oma isikliku LinkedIni profiili URL-aadressi, mis koosneb tavaliselt numbrite ja tähtede jadast, ning andes sellele järgmise kuju: linkedin.com/in/teienimi. Selle valiku leiate, kui klõpsate veebilehe ülaosas menüüribal enda väikesele pildile ning lähete Profiilivaade > Muuda avalikku profiili ja URL-i.
   
 4. Kirjutage särtsakas kokkuvõte. Järgmine asi, mida tööandjad loevad, on teie profiili kokkuvõte. Veenduge, et see hõlmaks kõige olulisemat teavet, mida soovite jagada, ilmselt on selleks teie ainulaadsed omadused, peamised töökogemused ja kontaktteave.
   
 5. Rõhutage asjakohaseid oskuseid. LinkedIn võimaldab teil loetleda kuni 50 oskust. Heitke pilk teid huvitava ametikoha töökuulutustele, et näha, milliseid oskuseid seal rõhutatakse, ning veenduda, et antud oskused oleksid ka teie profiilil loetletud.
   
 6. Esitlege oma ametialaseid õnnestumisi. Töökohtade kirjeldusi lisades ärge piirduge vaid töökohustuste loetlemisega. Keskenduge seevastu hoopis oma saavutustele ja õnnestumistele antud töökohtadel. Kas teid edutati? Kas juhtisite edukat kampaaniat?
   
 7. Looge kontakte ja suhelge. Alustage oma ametialase võrgustiku loomisega ning lisage sinna oma olemasolevad kontaktid ja kolleegid, seejärel hakake võrgustikku kasvatama, otsides teisigi oma valdkonnas töötavaid inimesi. Kui saadate kellelegi kontaktitaotluse, siis lisage ka isiklik märkus.
   
 8. Koguge soovitusi. Paluge võimaluse korral iga tööandja juures mõnel kolleegil või ülemusel anda teile soovitus. Kui olete töötanud vaid ühe või kahe ettevõtte juures, siis paluge mitmel kolleegil endale soovitus kirjutada.
   
 9. Suhelge oma ametialastes võrgustikes. LinkedIn annab teile võimaluse liituda rühmadega, mis keskenduvad pea kõikvõimalikele ametialastele valdkondadele. Suhelge antud rühmadega nende sisu postitades, kommenteerides ja jagades. Rühmad kujutavad endast ka suurepärast kohta, kus luua inimestega uusi kontakte ning lisada neid enda ametialasesse võrgustikku.
   
 10. Lisage linke ja muud meediat. Kui osalesite mõnes videokampaanias või olete autor, kelle teoseid on avaldatud, siis linkige see oma profiilile. Kui teil on veebileht või portfoolio, kus teie tööd on internetis kättesaadavad, siis linkige ka see, paigutades selle võimalusel oma pealkirja või kokkuvõtte juurde.

 

Otsite muid viise, kuidas halli massi seast silma paista ning suurendada oma töö leidmise võimalusi? Lugege meie parimaid nõuandeid, kuidas kirjutada jalustrabavat kaaskirja, ühtlustada oma CV-d ja töövestlusel hästi hakkama saada.

Avaldatud: Teisip, 27/11/2018 - 15:49


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!