Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Pracujete rádi s dětmi? Zkuste v zahraničí práci au pair

A picture
© shutterstock.com - Petrenko_Andriy
Jako au pair – tedy jakýsi dočasný člen hostitelské rodiny – můžete získat cenné pracovní a životní zkušenosti v cizí zemi.

Au pair se starají o děti a někdy pomáhají i s dalšími běžnými úkoly v domácnosti. Na oplátku rodina nabízí ubytování, stravu a kapesné. Zajištěno budete mít i sociální zabezpečení a zdravotní pojištění, ale cestovní náklady si uchazeči obvykle hradí sami.

 

Pokud sami nemáte příslušné osobní kontakty, obraťte se na specializovanou agenturu nebo organizaci. Ty si obvykle za zprostředkování práce účtují menší poplatek.

 

Hlavní podmínky

  • Většina au pair je ve věku 18–24 let (některé agentury přijímají au pair do věku 30 let).
  • Doba zaměstnání je různá – někteří au pair jsou najímáni jen na léto, jiní na celý rok i více.
  • Musíte mít alespoň základní znalost jazyka hostitelské země.
  • Zkušenosti s hlídáním dětí mít nemusíte – je však samozřejmě výhodou, pokud budete moci prokázat, že jste již s dětmi pomáhali.
  • Řidičský průkaz není vždy nutný, ale je výhodou.

 

Jak začít?

  • Vše si včas naplánujte – pro přihlášky obvykle nejsou stanoveny žádné lhůty, ale hledání vhodné rodiny a vyřízení formalit chvíli trvá.
  • Prověřte si organizaci, kterou o zprostředkování práce au pair žádáte (viz níže). Pokud budete potřebovat poradit, obraťte se na místní kancelář Eurodesk.

 

Kde hledat:

Au pair box – široký výběr kvalifikovaných au pair agentur, chatovací místnost a fórum, kde se uživatelé dělí o zkušenosti

Au pair search – vyhledávání hostitelských rodin a au pair agentur, poradenství ohledně pracovních povolení a diskusní fórum

Au pair world – databáze příležitostí pro au pair z celého světa

Find au pair – stránky pro uchazeče o práci au pair a pro rodiny z celého světa, diskusní fórum, informace o vízech a odkazy na agentury

International Au Pair Association – organizace, které se zabývají různými aspekty práce au pair a kulturními výměnnými programy

 

Zveřejněno: po, 22/04/2013 - 14:48


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz