Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Program Banku Światowego dla młodych specjalistów

A picture
© fotolia.com
Pasjonuje cię tematyka międzynarodowej polityki na rzecz rozwoju? Masz ambicję w przyszłości zostać liderem w tej dziedzinie? Zrób pierwszy krok w tym kierunku − zgłoś swoją kandydaturę do udziału w programie Banku Światowego dla młodych specjalistów (World Bank Youth Professional Program).

Program dla młodych specjalistów może być wielką szansą dla wysoko wykwalifikowanych osób posiadających udokumentowane osiągnięcia akademickie lub zawodowe, zdolności przywódcze oraz silną motywację do zaangażowania się na rzecz rozwoju. Do Banku Światowego trafia około 10 tys. zgłoszeń rocznie. Spośród nich wybieranych jest około 30 kandydatów, którzy odbędą praktyki zawodowe w tej instytucji.

 

Miałam szczęście, że trafiłam do programu dla młodych specjalistów, ponieważ dało mi to możliwość pracy ze świetnymi specjalistami i opiekunami.
Friederike z Niemiec

 

Procedura

Aby wziąć udział w programie, trzeba:

- mieć najwyżej 32 lata

- posiadać dyplom magistra lub równoważny

- posiadać płynną znajomość j. angielskiego

- posiadać biegłą znajomość co najmniej jednego z innych języków roboczych Banku Światowego:  arabskiego, chińskiego, francuskiego, portugalskiego, rosyjskiego lub hiszpańskiego

- specjalizować się w dziedzinie związanej z działalnością Banku Światowego, czyli ekonomii, finansach, edukacji, zdrowiu publicznym, naukach społecznych, inżynierii, urbanistyce lub zarządzaniu zasobami naturalnymi

- posiadać związane z tą tematyką co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na szczeblu politycznym lub kontynuować studia akademickie na poziomie doktoranckim.

W ramach programu dla młodych specjalistów nie jest aktualnie prowadzony nabór dla kandydatów z dyplomem w następujących dziedzinach: informatyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, księgowość, marketing, prawo czy filologie – chyba że kandydaci posiadają równocześnie dyplom w dziedzinach wymienionych wcześniej.

 

Terminy

Zgłoszenia online są przyjmowane co roku od 1 maja do 30 czerwca, a proces selekcji trwa 9 miesięcy. Jeśli twoje zgłoszenie zostanie przyjęte, staż rozpocznie się we wrześniu następnego roku.

 

Od czasu powstania programu w Banku Światowym zatrudnionych zostało ponad 1500 stażystów, którzy wzięli w nim udział.

Opublikowane: pon., 22/04/2013 - 14:38


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie