Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Dünya Bankası Genç Profesyoneller Programı

A picture
© fotolia.com
Gelecekte küresel bir lider olma arzusuyla uluslararası gelişim için güçlü bir istek duyuyor musunuz? Dünya Bankası Genç Profesyoneller Programına başvurarak ilk adımı atın.

Genç Profesyoneller Programı, gelişim, akademik başarı, profesyonel başarı ve liderlik yeteneği elde etmek için kendini adamış olduğuna ilişkin bir geçmiş performans ile donanımlı, yüksek beceri ve motivasyona sahip kişiler için çok büyük bir fırsattır. Dünya Bankası, bir yılda yaklaşık 10.000 başvuru almaktadır, bunlardan yaklaşık 30 aday, 2 bir-yıllık rotasyonel görevlere katılmak için seçilir.

 

“Genç Profesyoneller Programında yer aldığım için şanslıyım çünkü gerçekten iyi profesyonel ve hamilerle çalışma fırsatım oldu.”
Almanya’dan Friederike

 

Nasıl başvurulur?

Başvurmak için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız:

- 32 yaşında veya daha genç olmak

- Yüksek Lisans derecesi veya eşdeğerine sahip olmak

- İngilizceyi akıcı şekilde kullanmak

- Bankanın diğer çalışma dillerinin en az birinde tam yeterli olmak: Arapça, Çince, Fransızca, Portekizce, Rusça veya İspanyolca

- Dünya Bankasının ekonomi, finans, eğitim, kamu sağlığı, sosyal bilimler, mühendislik, şehir planlama ve doğal kaynakların yönetimi gibi operasyonlarına ilişkin bir alanda uzmanlaşmak

- En az 3 yıl ilgili alanda politika düzeyinde deneyim sahibi olmak veya doktora seviyesinde akademik eğitimine devam ediyor olmak.

Genç Profesyoneller Programı, güncel olarak, yukarıda belirtilen ilgili alanlardan birinde başka bir derece ile birleştirilmediği sürece, şu alanlarda dereceleri bulunan kişileri işe almamaktadır: bilgisayar bilimleri, İK, muhasebe, pazarlama, hukuk veya dilbilimi.

 

Son başvuru tarihleri!

Çevrimiçi başvurular her yıl 1 Mayıstan 30 Hazirana kadar kabul edilmektedir ve seçim süreci 9 ay sürmektedir. Bu durumda, eğer seçilirseniz, bir sonraki yıl Eylül ayında başlayacaksınız demektir.

 

Başladığından beri, Genç Profesyoneller Programı, şimdi Dünya Bankasında pozisyonları bulunan 1.500’den fazla kişiyi işe almıştır.

Yayınlanma: Pzt., 22/04/2013 - 14:34


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!