Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Maailmapanga noorte professionaalide programm

A picture
© fotolia.com
Kas sind köidavad rahvusvahelise arenguga seotud teemad ning sinus võib olla peidus tulevane juht? Alusta Maailmapanga programmist noortele professionaalidele.

Noorte professionaalid programm (Young Professionals Program) on suurepärane võimalus kõrge kvalifikatsiooniga ja väga motiveeritud noortele, kes on pühendunud arenguga seotud teemadele ning kellel on ette näidata akadeemilised ja ametialased saavutused ning juhioskused. Maailmapank saab igal aastal ligikaudu 10 000 taotlust. Nende hulgast valitakse välja 30 kandidaati, kes saavad kaks üheaastast roteeruvat tööülesannet.

 

„Mul oli õnne, et sain osaleda noorte professionaalide programmis, kuna see andis mulle võimaluse töötada tõeliselt heade professionaalide ja juhendajatega.”
Friederike Saksamaalt

 

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks pead

- olema 32-aastane või noorem;

- omama magistrikraadi või sellega samaväärset;

- valdama inglise keelt;

- oskama ladusalt vähemalt ühte panga teistest töökeeltest: araabia, hiina, prantsuse, portugali, vene või hispaania.

- olema spetsialiseerunud mõnele Maailmapanga tegevusega seotud valdkonnale, nagu majandus, rahandus, haridus, rahvatervis, sotsiaalteadused, inseneriteadus, linnaplaneerimine või loodusvarade majandamine;

- omama vähemalt 3-aastast asjakohast kogemust asjakohases valdkonnas või olema jätkanud akadeemilist uurimistööd doktoriõppes.

Kui sul on diplom sellises valdkonnas nagu informaatika, inimressursid, raamatupidamine, turundus, õigus- või keeleteadus, siis saad noorte professionaalide programmis osaleda üksnes juhul, kui sinu kraad on seotud mõnega eespool nimetatud erialadest. 

 

Tähtajad

Veebipõhiseid taotlusi võetakse vastu 1. maist 30. juunini ning valikumenetlus võtab aega 9 kuud. Seega, kui osutud valituks, saaksid alustada tööd taotluse esitamise aastale järgneva aasta septembris.

 

Alates noorte professionaalide programmi käivitamisest on selle raames palgatud üle 1500 noore, kes töötavad nüüd Maailmapangas.

Avaldatud: Esmasp, 22/04/2013 - 14:10


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!