Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Darbas kitoje Europos šalyje

A picture
© shutterstock.com - Yuri Arcurs.jpg
Ar būtumėte ką tik aukštąją mokyklą baigęs absolventas, ar jau spėjęs savo šalyje įgyti šiek tiek darbo patirties – karjeros keliai jums atviri visoje Europoje, jeigu tik norite išbandyti save naujoje šalyje.

Be profesinės naudos, darbas užsienyje gali jums suteikti naujų asmeninių įgūdžių ir kultūrinių įžvalgų, be to, galite išmokti naujų kalbų.

 

Kur galima dirbti?

Kaip ES pilietis turite teisę dirbti bet kurioje ES šalyje, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje, Šveicarijoje. Tam nereikia jokių darbo leidimų.

Vis dėlto dirbant ir gyvenant kitoje šalyje visada yra tam tikrų sąlygų, kurias reikia žinoti

Jeigu jūs esate Chorvatijos, Bulgarijos arba Rumunijos – naujausių ES valstybių narių – pilietis, jums taip pat gali būti taikomos tam tikros pereinamojo laikotarpio taisyklės.

 

6 žingsniai į darbą Europoje

Europos darbo jėgos judumo portale EURES pateikiama naudingų patarimų ir aprašomi 6 svarbiausi žingsniai darbinantis užsienyje – pradedant laisvų darbo vietų paieška ir baigiant įsikūrimu naujoje šalyje.

 

Mokslinių tyrimų galimybės

Jei jus labiau domina moksliniai tyrimai užsienyje, daugiau informacijos galite rasti mokslininkų judumo portale EURAXESS.

 

Įvairių šalių skirtumai

Teikdami prašymą priimti į darbą atsižvelkite į skirtingas įvairių šalių taisykles, pvz., į nevienodą įdarbinimo tvarką.  Ieškant darbo užsienyje vien tik išversto gyvenimo aprašymo nepakanka.

Paskelbta: P, 22/04/2013 - 12:02


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!