Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

IAESTE değişim programı

A picture
© shutterstock.com - watcharakun
Teknik deneyim kazanmaya istekli olup hala okuyor musunuz? IASTE ile hala üniversitedeyken yurt dışında staj yapabilirsiniz.

Uluslararası Teknik Stajyer Öğrenci Değişimi Birliği (IAESTE) size başka bir kültüre dâhil olma şansını vermekte ve yurtdışında ücretli staj yoluyla değerli iş deneyimi sağlamaktadır.

 

Başvurmak için aşağıdaki koşulları sağlamalısınız:

  • IAESTE’nin temsil edildiği 100 civarındaki ülkeden birinde (IAESTE ülke listesine bakınız) yer alan bir yükseköğrenim kurumunda tam zamanlı bir öğrenci olmanız,
  • Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, tarım veya uygulamalı sanatlar (disiplinler bölümüne bakınız).

 

Nasıl başvurulur

Kriterleri karşıladığınızdan emin olduktan sonra, kendi ülkenizdeki IAESTE aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Her IAESTE ülkesinin kendi başvuru kriterleri ve son başvuru tarihleri bulunduğunu ve muhtemelen tercih ettiğiniz varış yeri veya şirketi belirleyemeyeceğinizi unutmayın.

 

Masraflar için mi kaygılanıyorsunuz? Tüm IAESTE stajyerleri genellikle, işverenleri ve o ülkedeki yaşam masraflarına bağlı bir geçim ödeneği almaktadırlar:

  • Ödenek tarafından karşılananlar – gıda, konaklama ve işe geliş gidiş masrafları
  • Sizin tarafından ödenebilecek olanlar – gideceğiniz ülkeye yolculuk masrafları ve stajyerliğiniz süresince ferdi sigorta.

Yayınlanma: Çar., 24/04/2013 - 10:30


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!