Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Raskite (ir gaukite) stipendiją!

© kylebaker - Flickr, CC by 2.0
© kylebaker - Flickr, CC by 2.0
Norėtumėte pasidžiaugti studentišku gyvenimu kitoje šalyje, tačiau baiminatės, kad tai labai brangiai kainuos? Perskaitykite šiuos patarimus, kaip gauti stipendiją, ir pradėkite naujus akademinius metus savo svajonių šalyje.

Svarbiausias dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tai, kad stipendijas skiria ne tik švietimo įstaigos; Neapsiribokite vien informacija iš universiteto, kuriame norėtumėte studijuoti, o pasidomėkite ir galimybėmis gauti stipendiją iš privačių fondų ir įmonių, pavyzdžiui, iš įmonės Microsoft.

 

Be to, stipendijų užsienio studentams programas yra parengusios daugelis vyriausybių. Pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė teikia stipendijas Chevening, Vokietijoje užsieniečių studijų finansavimu rūpinasi tarnyba DAAD, Vengrijoje – Balassi institutas.

 

Pagal programą „Erasmus+“ (jungtinę magistrantūros studijų programą „Erasmus Mundus“) skiriamos ES stipendijos įvairioms magistrantūros ir doktorantūros programoms. Informacijos apie kitų akademinių metų programas galite rasti Komisijos kataloge. Radęs patinkantį studijų kursą kreipkitės į programą siūlantį konsorciumą ir paprašykite daugiau informacijos bei nurodymų, kaip teikti paraišką.

 

Norėtumėte studijuoti ne Europos šalyje? Stipendijoms skirtame portale yra duomenų bazė, kurioje sukaupta informacijos apie tūkstančius stipendijų, kurias galima gauti studijoms įvairiausiose pasaulio šalyse. Pasirinkite norimą lygį (nuo pirmosios aukštojo mokslo pakopos iki studijų po doktorantūros), savo šalį ir šalį, kurioje norėtumėte studijuoti, ir paieškos sistema suras jums tinkamas stipendijas.

 

Pasirengęs teikti paraišką?

 Štai keletas patarimų, kaip gauti stipendiją.  

 1. Pradėkite ieškoti galimybių gauti stipendiją (ir teikti paraiškas) kuo anksčiau. Dėl daugumos stipendijų paraiškas reikia pateikti tų kalendorinių metų, kuriais prasideda mokslai, pradžioje. Taigi neatidėliokite iki pavasario, jei norite gauti stipendiją nuo rugsėjo.
   
 2. Pateikite kuo daugiau paraiškų dėl stipendijų (žinoma, jei atitinkate reikalavimus). Jums gali atrodyti, kad paraiškas teikiančiųjų yra tiek daug, kad neturite jokio šanso, tačiau jei nebandysite, galite praleisti galimybę, kokių nebepasitaikys per visą gyvenimą. Niekada negali žinoti. Jei nebandysite, nieko ir nepešite.
   
 3. Svarbu gera organizacija! Susidarykite sąrašą terminų, kurių nenorite praleisti, ir pradėkite rašyti paraišką nelaukdamas iki paskutinės minutės. Paraiškos rašymas užtrunka, tačiau kai pavyks gauti stipendiją, tam skirto laiko nebus gaila.
   
 4. Vakarėlių nuotraukos, kurias skelbiate socialiniame tinkle, visada praskaidrina nuotaiką, tačiau pamąstykite, ar nevertėtų išvalyti savo vartotojo paskyros arba pakeisti privatumo nuostatų. Žinia, šios nuotraukos patinka jūsų draugams, tačiau nepamirškite, kad jūsų paraišką nagrinėjantis žmogus irgi gali jas aptikti – jam tereikia atlikti paiešką naudojantis sistema „Google“ – ir galbūt dar nesate tokie artimi, kad jam reikėtų apie tuos vakarėlius žinoti.
   
 5. Jei stipendijos gauti nepavyktų, per daug nesikrimskite. Bandykite ją gauti kitiems akademiniams metams arba paieškokite kitų būdų rasti lėšų savo sumanymams įgyvendinti. O gal turite galimybę skirti metus kelionėms arba savanoriškai veiklai?

Paskelbta: K, 19/03/2015 - 09:54


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!