Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Studijos užsienyje pagal programą ERASMUS – patirtis, kurios nepamiršite visą gyvenimą

A picture
© fotolia.com - goodluz
Studijuodami užsienyje pagal programą ERASMUS ne tik daug ko išmoksite, pagilinsite žinias apie kitos šalies kultūrą ir tobulėsite kaip asmenybė, bet ir padėsite būsimos savo karjeros pamatus.

Pagal ES programą ERASMUS galite 3–12 mėnesių studijuoti viename iš daugiau kaip 4 000 universitetų, esančių šioje programoje dalyvaujančiose Europos šalyse – jų yra per 30 .

Siekiant jums padėti padengti kelionės ir gyvenimo užsienyje išlaidas, jums gali būti skirta ERASMUS stipendija, be to, nereikės mokėti mokesčio už mokslą universitete, į kurį vykstate.

 

Kurios šalys dalyvauja programoje ERASMUS?

Visos ES šalys, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Turkija, Kroatija ir  buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija.

 

Kas gali teikti kandidatūrą?

Galite teikti savo kandidatūrą, jei:

 

Nuo ko pradėti?

  • Kreipkitės į savo universiteto tarptautinių ryšių ir (arba) programos ERASMUS skyrių. Jame gausite informacijos apie konkrečias galimybes, atrankos procedūrą ir finansinę paramą.
  • Perskaitykite ERASMUS studentų chartiją, kurioje nurodytos jūsų teisės ir pareigos studijų užsienyje laikotarpiu.

 

„Tai neabejotinai buvo geriausi mano studijų metai. Pasinaudojau naujomis galimybėmis, kurių savo universitete neturėjau, ir susiradau daug puikių draugų. Studijų pagal programą ERASMUS metai privertė mane kitaip pažvelgti į pasaulį – nebeapsiriboju gimtąja šalimi ir net Europa.“

Ispanas Tomás Sánchezas Lópezas paskutinius magistrantūros studijų metus praleido Suomijoje (2002 m.).

 

Studijų pagal ERASMUS metai

Studijuodami užsienyje daug laiko praleisite klausydamasis paskaitų ir stengdamasis perprasti skirtingą nuo jums įprastos studijų sistemą. Tačiau tiek pat svarbu ir susipažinti su kitais pagal programą ERASMUS besimokančiais studentais bei pasinerti į kitą kultūrą. Tai padaryti jums gali padėti ERASMUS studentų tinklas. Tereikia susirasti artimiausią skyrių ir paklausti, ką jie yra suplanavę.

 

Pabaigoje

Jūsų studijų užsienyje laikotarpio pabaigoje mokslo įstaiga, kurioje studijavote, turi išduoti jums ir įstaigai, iš kurios atvykote, akademinę pažymą, kurioje patvirtinama, kad įvykdėte studijų sutartį, ir nurodyti jūsų rezultatai.

Siunčiančioji mokslo įstaiga turi užtikrinti visapusišką akademinį jūsų veiklos pagal studijų sutartį rezultatų pripažinimą naudodamasi ECTS kreditais.