Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Svarbiausi 2015 m. Europos jaunimo savaitės renginiai

2015 m. balandį ir gegužę visose 33 programos „Erasmus+“ šalyse surengta šimtai renginių.

Europos jaunimo savaitės (balandžio 27 d. – gegužės 10 d.) tema – kaip padėti jaunimui aktyviau dalyvauti demokratiniame ir profesiniame gyvenime. Itin daug dėmesio skirta jaunimo dalyvavimui visuomenės gyvenime ir klausimui, kaip suteikti skirtingų socialinių sluoksnių jaunuoliams galimybių puoselėti demokratiją.

 

Vienas iš svarbiausių renginių buvo gegužės 6 d. įvykusios aukšto lygio diskusijos apie tai, kaip didinti jaunimo aktyvumą siekiant užkirsti kelią netolerancijai ir nedemokratiškam elgesiui.

 

Po diskusijų už tris puikius jaunimo projektus įteikti jaunimo apdovanojimai. Šie projektai atrinkti iš daugiau kaip 150 projektų, nominuotų „Erasmus+“ nacionalinių agentūrų ir remiamų pagal programas „Veiklus jaunimas“ ir „Erasmus+“. Informacija apie apdovanojimus pelniusius projektus

 

Gegužės 4–6 d. visos Europos jaunimo organizacijų ir vyriausybių atstovai susirinko į Struktūrinio dialogo konferenciją.

 

Nemažai seminarų, diskusijų ir kitokių renginių vyko per Europos jaunimo forumo 2015 m. gegužės 6 d. Briuselyje organizuotą festivalį YO!Fest. Šiuose renginiuose, kuriuos siejo tema „aukime kartu“, dalyvavo daugiau kaip 7000 jaunų europiečių. Vienas iš svarbiausių per juos nagrinėtų klausimų buvo neformaliojo švietimo reikšmė ugdant profesiniam gyvenimui būtinus įgūdžius. Festivalio pabaigoje įvyko keletas koncertų.

 

Kitas svarbus įvykis buvo interneto svetainės Idėjų laboratorija sukūrimas. Šioje svetainėje jaunimas gali skelbti galių jaunimui suteikimo, užimtumo, verslumo ugdymo ir pasaulinio vystymosi projektų ir politikos idėjas. Kiti jaunuoliai šias idėjas vertina, o po to jos siunčiamos politikos formuotojams ir galima viltis, kad bus įgyvendintos. Per aukšto lygio diskusijas projektams atstovaujantys jaunuoliai išdėsto savo idėjas už švietimą, kultūrą, jaunimą ir sportą atsakingam Europos Komisijos nariui Tiborui Navracsicsiui.

 

 

Žr. svarbiausius renginius

http://bit.ly/1hJxgsD

 

 

Susijusios nuorodos: http://europa.eu/youth/eyw

Paskelbta: Pn, 06/11/2015 - 13:03


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!