Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa Gençlik Haftası 2013: akılda kalan satırbaşlıkları

Commissioner Vassiliou and Captain Europe
© European Commission
AB’nin gençlik programlarının 25. Yıldönümünü kutlamak için, Avrupa Gençlik Haftası boyunca tüm Avrupa’da yüzlerce etkinlik gerçekleştirildi.

26 Mayıs’tan 2 Haziran’a kadar, Avrupa Vatandaşlar Yılı çerçevesinde gençlerin topluma katılımı ve yaklaşan 2014 Avrupa Parlamentosu seçimleri üzerinde duruldu.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komiseri Androulla Vassiliou, Avrupa Parlamentosu Kültür ve Eğitim Komitesi Başkanı Doris Pack, İrlanda Çocuk ve Gençlik İşleri Bakanı Frances Fitzgerald’ın Brüksel’de bir araya gelerek gençlerin kendi topluluklarını ve toplumlarını şekillendirmedeki rolünün tartışılması da öne çıkan durumlar arasında.

Aynı merasimde 3 Gençlik Hareketlilik Projesi ödüllendirildi. 33 Proje arasından kazanan proje Avrupa Parlamentosu Meydanında sergilendi.

 

 

Avrupa Komisyonu ayrıca, gençler ve gençlik kuruluşlarıyla Yapısal Diyalog  değerlendirmesinin başlangıcına işaret ederek 27 üye ülkeden temsilcilerin katıldığı konferansa ev sahipliği yaptı.

Avrupa Gençlik Forumu tarafından 30-31 Mayıs tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen YO!Fest’ te tüm etkinlikler gösterildi. Satır başlıkları ayrıca Başkan José Manuel Barroso tarafından, 2014 Avrupa Parlamentosu seçimlerine gençlik katılımını artırmak ve AB’nin gençlik programlarındaki zorluklar hakkında tartışma kampanyası olan Genç Seçmenler Ligi’nin (League of Young Voters) başlatılmasını da kapsamaktadır.

Avrupa Gençlik Haftası’ndan fotoğrafları ve 36 Gençlik Hareketlilik projesi sunumunu Avrupa Gençlik Facebook Sayfası’ndan  inceleyebilirsiniz! 

 

 

Yayınlanma: Pzt., 15/06/2015 - 13:59


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!