Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Wyraź swoją opinię w Europejskim Parlamencie Młodzieży

A picture
© shutterstock.com - nopporn
Europejski Parlament Młodzieży zachęca, abyś zainteresował się wydarzeniami bieżącymi oraz procesem demokratycznego podejmowania decyzji, myślał niezależnie i podejmował osobistą inicjatywę. Czy jesteś tym zainteresowany?

Jeżeli:

  • masz 16 – 22 lata
  • studiujesz w Europie
  • jesteś otwarty i chcesz poznać inne sposoby myślenia, inne kultury i nowych ludzi
  • jesteś zainteresowany sprawami, które nurtują nasze społeczeństwo
  • lubisz się dobrze bawić,

to możesz wziąć udział w jednej z sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży (EYP). Pamiętaj, że aby wziąć udział w jednej z takich sesji międzynarodowych, musisz wygrać konkurs krajowy organizowany przez Komitet Krajowy. Jednakże, aby uczestniczyć w wielu sesjach regionalnych, wystarczy tylko wysłać swoje zgłoszenie.

Skontaktuj się z Komitetem Krajowym w swoim kraju i dowiedz się, w jaki sposób zgłosić chęć uczestnictwa. Jeżeli w Twoim kraju nie ma takiego komitetu, skontaktuj się z międzynarodowym biurem Europejskiego Parlamentu Młodzieży.

 

Jak działa Europejski Parlament Młodzieży?

Każdego roku EPM organizuje trzy międzynarodowe, dziesięciodniowe sesje, za każdym razem w innym kraju europejskim. Podczas każdej sesji delegaci spotykają się w wielonarodowych komisjach, analizując różne zagadnienia, na temat których wydają następnie rezolucję omawianą na Zgromadzeniu Ogólnym.

 

„Najciekawszym aspektem uczestnictwa w obradach EPM jest możliwość zdobycia szeregu umiejętności: prowadzenia negocjacji, budowania porozumienia, przemawiania publicznego i przewodzenia obradom, jak również pisania tekstów specjalistycznych, edytowania ich, a także zbierania funduszy i zarządzania projektem”.
M. Roberts, 27, Wielka Brytania, Venture Capital Management.

 

Informacje ogólne

Europejski Parlament Młodzieży jest miejscem, w którym młodzi Europejczycy zainteresowani współczesnym światem mogą uczestniczyć w debatach politycznych oraz poznać nowe kultury. W parlamencie prowadzonym przez fundację Heinz-Schwarzkopf-Foundation "Young Europe", działa ponad 20 tysięcy młodych ludzi z 35 krajów, uczestnicząc co roku w ponad stu wydarzeniach na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.

Opublikowane: pon., 29/04/2013 - 10:54


Tweet Button: 

Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie