Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Paud viedokli Eiropas jaunatnes parlamentā

A picture
© shutterstock.com - nopporn
Eiropas jaunatnes parlaments mudina jauniešus interesēties par jaunākajiem notikumiem pasaulē un par demokrātijas procesu, saglabāt neatkarīgu domāšanu un pašiem uzņemties iniciatīvu. Vēlies piedalīties?

Vai

  • esi 16 – 22 gadus vecs?
  • studē Eiropā?
  • esi progresīvi domājošs un vēlies uzzināt alternatīvu viedokli, iepazīt citas kultūras un cilvēkus?
  • interesējies par jautājumiem, kas skar mūsu sabiedrību?
  • vēlies labi pavadīt laiku?

Ja uz visiem šiem jautājumiem atbildēji ar “jā”, tad esi piemērots kandidāts dalībai kādā EJP (Eiropas jaunatnes parlamenta) sēdē. Paturi prātā, ka, ja gribi piedalīties starptautiskajās sēdēs, tev jāuzvar savas valsts komitejas rīkotā nacionālajā konkursā. Taču daudzās reģionālajās sēdēs var piedalīties, izpildot vienkāršu pieteikšanās procedūru.

Sazinies ar savas valsts komiteju un noskaidro, ar ko sākt. Ja tavas valsts sarakstā nav, vari sazināties ar EJP starptautisko biroju.

 

Kā tas notiek?

EJP katru gadu rīko trīs starptautiskas 10 dienu sēdes, katrreiz citā Eiropas valstī. Katrā sēdē delegāti sanāk daudznacionālās komitejās un aplūko dažādus tematus, par kuriem viņi sagatavo rezolūciju, kas apspriežama Ģenerālasamblejas debatēs.

 

“Visiespaidīgākais EJP aspekts ir iespēja attīstīt dažādas prasmes: no diplomātijas un vienprātības panākšanas līdz retorikai un vadītspējai, rakstniecības un rediģēšanas pieredzei, līdzekļu vākšanai un projektu vadībai.”
M. Robertss (27), Apvienotā Karaliste, Riska kapitāla pārvaldība.

 

Īsi par EJP

EJP ir labākā vieta, kur ieinteresētiem Eiropas jauniešiem iesaistīties politiskajā diskusijā un sastapt citu kultūru pārstāvjus. Eiropas Jaunatnes parlamentu vada Hainca-Švarckofa fonds "Young Europe", un tajā ir vairāk nekā 20 000 jauniešu no 35 valstīm. Viņi ik gadus piedalās vairāk nekā 100 reģionālos, valsts un starptautiskos pasākumos.

 

publicēts: P., 29/04/2013 - 10:40


Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!