Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Väljenda oma arvamust Euroopa Noorteparlamendis

A picture
© shutterstock.com - nopporn
Euroopa Noorteparlament innustab huvituma päevasündmustest ja demokraatlikust protsessist, rakendama iseseisvat mõtlemist ja näitama üles algatusvõimet. Kas sooviksid osaleda?

Kas oled:

  • 16–22aastane;
  • õpilane Euroopas;
  • avatud ja huvitatud alternatiivsetest arvamustest, teistest kultuuridest ja uutest inimestest;
  • huvitatud küsimustest, mis mõjutavad meie ühiskonda;
  • valmis lõbusalt aega viitma?

Kui vastasid kõigile neile küsimustele jaatavalt, sobid osalema mõnel Euroopa Noorteparlamendi istungil. Pea meeles, et rahvusvahelistel istungitel osalemiseks pead võitma oma riikliku komitee korraldatud konkursi. Paljude piirkondlike istungite kandideerimismenetlus on aga seevastu lihtne.

Võta ühendust riikliku komiteega ja selgita välja, millest alustada. Kui sinu koduriiki loetelus pole, võid võtta ühendust Euroopa Noorteparlamendi rahvusvahelise bürooga.

 

Kuidas see toimib?

Euroopa Noorteparlament korraldab igal aastal kolm rahvusvahelist kümnepäevast istungit, mis toimuvad alati Euroopa eri riikides. Igal istungil kogunevad saadikud rahvusvahelistesse komisjonidesse, mis uurivad eri teemasid; komisjonid koostavad nende teemade kohta resolutsiooni, mida arutatakse täiskogus.

 

„Euroopa Noorteparlamendi juures avaldab kõige suuremat muljet võimalus arendada mitmesuguseid oskusi alates diplomaatiast ja üksmeelele jõudmisest kuni retoorika ja juhtimiseni, kirjutamis- ja toimetamiskogemusest raha kogumise ja projektijuhtimiseni.”
M. Roberts, 27, Ühendkuningriik, riskikapitali haldamine.

 

Taustteave

Euroopa Noorteparlament on noorte huvitatud eurooplaste jaoks parim koht poliitilises debatis osalemiseks ja uute kultuuridega tutvumiseks. Euroopa Noorteparlamenti haldab Heinz-Schwarzkopfi Fond „Noor Euroopa” ning see toob igal aastal rohkem kui 100 piirkondliku, riikliku ja rahvusvahelise ürituse raames kokku ligikaudu 20 000 noort 35 riigist.

 

Avaldatud: Esmasp, 29/04/2013 - 10:29


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!