Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

„Europos Sąjungos modelis“: pasirinkite vaidmenį

A picture
© European Union
Ar nenorėtumėte pabūti Europos Parlamento nariu, ES Tarybos ministru, žurnalistu, lobistu ar vertėju žodžiu? Tapkite imituojamo Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo proceso dalyviais.

Europos Sąjungos modelis (MEU) – tai kasmet Strasbūre rengiamas ES sprendimų priėmimo ir politikos formavimo imitavimas.

Dalyviai imituoja Europos institucijų darbą Europos Parlamente ir aptaria du prieštaringus teisės aktų pasiūlymus, kuriuos iš tikrųjų parengė Europos Komisija. Europos Parlamento nariai ir ES Tarybos ministrai imituoja įprastą teisėkūros procedūrą, lobistai bando paveikti šias dvi institucijas, žurnalistai praneša apie diskusijų eigą, o vertėjai žodžiu atsakingi už debatų vertimą į savo gimtąją arba anglų kalbą.

 

Įsivaizduokite, kad vieną savaitę kasryt pabundate žinodami, jog priimate sprendimus, kuriais kuriama Europa. Įsivaizduokite patogią kėdę Taryboje – net ne kėdę, o vietą, iš kurios atsiveria kvapą gniaužianti ateities perspektyva. Įsivaizduokite ir apie 200 puikiai apsirengusių, protingų, mąslių žmonių, atsipalaiduojančių bare. Jų mintys apie ateitį, šią akimirką ir Europą neįtikėtinos. O geriau visai nieko neįsivaizduokite, nes vis tiek būsite apstulbinti!“
Joanna Mikova (2011 m. ES Tarybos ministre buvusi dalyvė)

 

Kas gali dalyvauti?

http://www.meu-strasbourg.org/index.php/how-to-participate/application-guide

Kandidatai turėtų domėtis Europos Sąjungos institucijų veikimu ir galėti aktyviai dalyvauti debatuose.

 

Kaip teikti paraišką?

Pasirinkite vieną iš penkių vaidmenų ir laikykitės paraiškų teikimo tvarkos.

 

Paskelbta: P, 29/04/2013 - 10:23Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!