Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Vali endale roll Euroopa Liidu simulatsioonis

A picture
© European Union
Kas sooviksid teada, mis tunne on olla Euroopa Parlamendi liige, Euroopa Liidu Nõukogu minister, ajakirjanik, lobist või tõlk? Osale Euroopa Liidu uute seaduste heakskiitmise protsessi simulatsioonis.

Euroopa Liidu simulatsioon (MEU) on ELi otsuste tegemise ja poliitika läbimäng, mida korraldatakse kord aastas Strasbourgis.

Osalejad matkivad Euroopa institutsioonide tööd Euroopa Parlamendis, arutades Euroopa Komisjoni koostatud kaht vastuolulist, päris elust võetud seadusandlikku ettepanekut. Parlamendiliikmed ja Euroopa Liidu Nõukogu ministrid mängivad läbi seadusandliku tavamenetluse, lobistid üritavad kaht organit mõjutada, ajakirjanikud raporteerivad käimasolevate arutelude arengust ning tõlgid vastutavad debattide vahendamise eest oma ema- või inglise keelde.

 

„Kujuta ette, et ühe nädala jooksul kujundavad sinu otsused Euroopat. Kujuta ette mugavat tooli nõukogus – mitte lihtsalt tooli, vaid pigem inspireerivat pilku tulevikku. Kujuta veel ette umbes 200 hästi riides, nutikat, imelist ja tarka inimest nõupidamislaua juures, imelised selle poolest, kuidas nad mõtlevad tulevikust, praegusest ajast ja Euroopast. Ühesõnaga, ära kujuta midagi ette, kuna simulatsioon lõpuks igal juhul hämmastab sind!”  (Joanna Mikova, nõukogu minister, 2011)

 

Kes saavad kandideerida?

http://www.meu-strasbourg.org/index.php/how-to-participate/application-guide

Kandidaadid peaksid olema huvitatud Euroopa institutsioonide toimimisest ning nad peaksid suutma debatis aktiivselt osaleda.

 

Kuidas kandideerida?

Vali üks viiest rollist ning läbi kandideerimismenetlus.

 

Avaldatud: Esmasp, 29/04/2013 - 09:57


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!