Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Europos vystomojo bendradarbiavimo metai. Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis

Dauguma ES piliečių pritaria tam, kad ES turėtų skirti daugiau lėšų kovai su skurdu besivystančiose šalyse. 2015-ieji yra pirmieji Europos metai, skirti šiems klausimams ir Europos vaidmeniui tarptautinėje arenoje.

Kodėl tokia tema?

Europos vystomojo bendradarbiavimo metais sprendžiami ES išorės veiksmų ir Europos vaidmens kovojant su skurdu pasaulyje bei skatinant darnią plėtrą klausimai.

 

ES parama vystymuisi skiriama maždaug 150 šalių. Dalis šių lėšų išleidžiama humanitarinei pagalbai, kad būtų gelbstimos kritinėse situacijose atsidūrusių žmonių gyvybės, tačiau jų skiriama ir vystymuisi paremti – padėti šalims kovoti su skurdu vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu, siekti tvaraus ekonomikos augimo.

 

Europos Sąjunga yra didžiausia pasaulyje paramos teikėja (2013 m. ji skyrė 56,5 mlrd. eurų paramos). 25 % ES paramos skiriama tiesiogiai vyriausybėms. Tačiau nuveikti dar reikia labai daug, nes pasaulyje alksta kas aštuntas žmogus.

 

Mėnesių temos

Kiekvieną mėnesį dėmesys sutelkiamas į vieną temą.

 

Mėnesio pasakojimas. 2014 m. liepa

Šešiolika tarptautiniame Europos savanorių tarnybos projekte „Yatra“ dalyvaujančių jaunų savanorių migrantų kilmės olandų 2014 m. nuvyko į Maroką ir kelias savaites dirbo vaikų namuose. Jie surengė sporto ir kultūrinių renginių našlaičiams ir nepalankiomis sąlygomis gyvenančiam jaunimui. Projektas pakartotas 2015 m. Skaityk visą pasakojimą.

 

Kaip prisijungti?

 

 

Susijusios nuorodos:

Europos vystomojo bendradarbiavimo metai;   
Tūkstantmečio vystymosi tikslai

Paskelbta: K, 12/11/2015 - 15:47


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!