Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Euroopa arenguaasta: meie maailm, meie väärikus, meie tulevik

Enamik ELi kodanikke on nõus, et EL peaks arenguriikides vaesuse vastu võitlemiseks rohkem ära tegema. 2015. aasta on esimene aasta, mil sellele teemale ja Euroopa rahvusvahelisele rollile erilist tähelepanu pööratakse.

Mis on selle idee taga?

Euroopa arenguaasta on pühendatud ELi välispoliitikale ning sellele, milline on Euroopa mõju maailmas vaesuse kaotamisele ja säästva arengu toetamisele.

 

EL annab arenguabi ligikaudu 150 riigile. Osa sellest läheb kriisiolukorras elude päästmiseks antavaks humanitaarabiks, aga seda kasutatakse ka arengukoostööks, et võidelda vaesuse vastu nii lühi- kui pikaajaliste meetmetega ning et saavutada jätkusuutlik majanduskasv.

 

EL on maailma suurim arenguabiandja (2013. aastal 56,5 miljardit eurot) ning neljandik sellest antakse otse riikidele. Teha on siiski veel palju, kuna üks kaheksast inimesest maailmas kannatab toidupuuduse käes.

 

Teemad

Iga kuu on pühendatud eraldi arengukoostööteemale.

 

Kuu lugu

Euroopa vabatahtliku teenistuse rahvusvahelise projekti Yatra raames käisid 16 rändaja taustaga noort hollandi vabatahtlikku 2014. aastal Marokos ning töötasid mõned nädalad ühes lastekodus. Nad aitasid orbusid ja ebasoodsas olukorras olevaid noori ning korraldasid neile spordi- ja kultuuriüritusi. Sama projekt käivitati ka 2015. aastal. Loe kogu lugu.

 

Kuidas saan mina aidata?

 

 

Kasulikud lingid:

Euroopa arenguaasta   
Aastatuhande arengueesmärgid

Avaldatud: Neljap, 12/11/2015 - 14:49


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!