Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Gdzie możesz podzielić się swoją opinią?

A picture
© fotolia.com - lznogood
Swoje pomysły możesz zaprezentować na szereg możliwych sposobów, takich jak udział w głosowaniu lub w zorganizowanym dialogu. Jeżeli jednak w danej chwili nie odbywają się żadne wybory lub jeżeli Twój pomysł nie jest bezpośrednio związany z obszarami polityki, istnieją inne sposoby, dzięki którym będziesz mógł podzielić się z innymi swoją opinią.

Twoje zdanie na temat kwestii polityki, spraw młodzieży, społeczeństwa, zdrowia lub praw człowieka. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu lub u Ciebie w domu. Zobacz w ilu różnych miejscach możesz przedstawić swój punkt widzenia.

 

Twój głos w Europie to strona internetowa, dzięki której możesz uczestniczyć w procesie kształtowania polityki przez Komisję Europejską, za pomocą konsultacji i dyskusji oraz na inne sposoby. Komisja chce poznać Twoje pomysły, wysłuchać Twojej krytyki oraz wykorzystać Twoje doświadczenie.

 

Agora obywatelska jest interfejsem łączącym Cię bezpośrednio z Parlamentem Europejskim. Dzięki niej masz możliwość uczestnictwa w dyskusjach prowadzonych w ramach bieżącego programu prac legislacyjnych w Parlamencie. Agora ułatwia opracowanie konkretnych strategii politycznych, opartych na doświadczeniach wyniesionych z praktyki codziennego życia.

 

Forum Młodzieży UNESCO skupia młodych delegatów z całego świata, będąc miejscem, w którym mogą oni wymienić poglądy, podzielić się doświadczeniem, wspólnie zastanowić się nad rozwiązaniami różnych problemów.

 

Głos młodzieży UNICEF to strona internetowa, dzięki której młodzi ludzie mogą dowiedzieć się więcej na tematy, które dotyczą ich samych. Dzięki tej platformie młodzież z całego świata może powiedzieć to, co myśli, zgłębiać różne tematy oraz omawiać globalne problemy i uczestniczyć w działaniach zmierzających do ich rozwiązania.

 

Global Voices Online to międzynarodowa, wielojęzyczna społeczność blogerów z ponad 130 krajów, zamieszczających wpisy, zdjęcia i podcasty. Jej celem jest umożliwienie ludziom z całego świata dostępu do informacji na temat społeczeństw, w których żyją oraz umieszczania na ten temat własnych informacji. Możesz się do nich przyłączyć prezentując swój punkt widzenia lub stając się autorem tekstów.

Opublikowane: pt., 26/04/2013 - 12:49


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie