Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Görüşlerinizi nerede paylaşabilirsiniz?

A picture
© fotolia.com - lznogood
Görüşlerinizi ifade etmenin oy verme ya da Yapılandırılmış Diyalog gibi farklı yolları bulunmaktadır. Ancak seçim zamanı değilse veya sorununuz tam anlamıyla siyasetle ilgili değilse, sesinizi duyurmanın başka yolları da vardır.

Siyasi sorunlardan gençlikle ilgili konular, toplum, sağlık ve insan haklarına, yerinde veya odanızdan ayrılmadan sesinizi duyurabileceğiniz tüm bu yerlere bir göz atınız.

 

Your Voice in Europe (Avrupa’daki Sesiniz) müzakereler, tartışmalar ve diğer kanallarda girdilerde bulunarak Avrupa Komisyonu’nun politika oluşturma sürecine katkıda bulunmanıza olanak verir. Komisyon sizin görüşlerinizi dinlemek, eleştirilerinizle yüzleşmek ve deneyimlerinizden faydalanmak istemektedir.

 

Citizens’ Agora (Vatandaşlar Meclisi) sizinle Avrupa Parlamentosu arasında bir bağ olmayı amaçlamaktadır. Parlamentonun yasama gündemindeki görüşmelerde yer almanız için bir olanak olarak görev yapar. Meclis günlük deneyimlere dayalı somut politikalar ortaya atabilmektedir.

 

UNESCO Youth Forum (UNESCO Gençlik Forumu), dünyanın her yerinden genç delegeleri görüş alışverişinde bulunmak, deneyimlerini paylaşmak, ortak kaygı ve sorunları bulmak ve yansıtmak için bir araya getirmektedir.

 

UNICEF Voices of Youth (UNICEF Gençliğin Sesi) gençlerin dünyalarını etkileyen sorunlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına yönelik çevrimiçi ortamdır. Bu platformda tüm dünyadan gençler küresel sorunlar hakkında fikirlerini ifade edebilir, küresel sorunları keşfedebilir, tartışabilir ve bu sorunlar için harekete geçebilirler.

 

Global Voices Online (Çevrimiçi Küresel Sesler) tüm dünyada, kişilere toplumları hakkında bilgiye erişme ve bilgi yayınlama konusunda yardım eden 130’dan fazla ülkeden uluslararası, çok dilli blog, fotoğraf ve ortam akışları topluluğudur. Görüşlerinizi göndererek ya da yazar olarak katılabilirsiniz.

Yayınlanma: Cum., 26/04/2013 - 12:46


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!