Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Kde se můžete podělit o svůj názor?

A picture
© fotolia.com - lznogood
Existují různé způsoby, jak prosazovat myšlenky – např. hlasováním ve volbách nebo strukturovaným dialogem. Ale i když zrovna neprobíhají volby a vaše téma se nevztahuje k politice, jsou zde další možnosti, jak své názory zviditelnit.

Ať už se jedná o politické otázky, otázky týkající se mládeže, společnosti jako celku, veřejného zdraví či ochrany lidských práv. Ať je chcete představit veřejně nebo ze soukromí vašeho domova. Zkuste některou z těchto platforem.

 

Váš hlas v Evropě – zde můžete přispět do procesu tvorby politik tím, že se zúčastníte konzultací, diskusí a dalších komunikačních kanálů Evropské komise. Komise se zájmem vyslechne vaše názory, kritiku a poučí se z vašich zkušeností.

 

Fórum „Agora občanů“ je komunikačním kanálem mezi občany a Evropským parlamentem. Umožňuje vám zapojit se do diskuse o legislativní programu Parlamentu. Agora pomáhá převést každodenní zkušenosti v konkrétní politiky.

 

Na Fóru mládeže UNESCO se setkávají mladí delegáti z celého světa k výměně názorů a výměně zkušeností, k reflexi a hledání společných oblastí zájmu.

 

Hlas mládeže UNICEF je online platforma pro mladé lidi zaměřená na nejpalčivější otázky současnosti. Mladí lidé zde mohou zkoumat problémy z různých úhlů, diskutovat, zaujímat stanoviska ke globálním problémům a prezentovat své závazky.

 

Global Voices Online –  je mezinárodní mnohojazyčnou komunitou sdružující blogy, kolekce fotografií a podcastů z více než 130 zemí. Umožňuje lidem z celého světa přístup k informacím a jejich zveřejňování. Členové zde mohou komentovat nápady ostatních nebo publikovat své vlastní.

Zveřejněno: pá, 26/04/2013 - 12:34


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz