Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Patirtimi dalijasi JT savanorė

A picture
© shutterstock.com - Samuel Borges Photography
Marie Dibangue iš Kamerūno dirbo JT savanore Haityje. Marie buvo atsakinga už projektus MINUSTAH Smurto mažinimo bendruomenėse padalinyje.

Nuo 2012 m. gegužės mėn. dirbau MINUSTAH Smurto mažinimo bendruomenėse padalinio (CVR) Projektų skyriaus programų pareigūne. Mano užduotis buvo nustatyti, atrinkti ir plėtoti galimus projektus, kuriais siekiama mažinti smurtą bendruomenėse.

Vienas iš nuostabiausių dalykų dirbant JT savanoriu – tai galimybė užsiimti skirtinga veikla, kad padėtum haitiečiams įvairiais būdais. Turėjau tokią progą, nes buvau dešimties skirtingų CVR renginių, organizuojamų Tarptautinei taikos dienai (rugsėjo 21 d.) paminėti, asmeniu ryšiams.

 

2012 m. Tarptautinė taikos diena

Pradėjau rengtis šiai dienai iki jos likus dviem mėnesiams. Mano užduotis buvo koordinuoti veiksmus ne tik su kitais MINUSTAH padaliniais ir kariniais kontingentais, bet ir su tais Haičio partneriais, kurie dalyvavo dienos renginiuose. Vienas iš prioritetų buvo darbas su vietos bendruomenės organizacijomis bendromis jėgomis plėtojant veiklą, kuria būtų skatinamas dialogas bendruomenėje apie tai, kokiais būdais puoselėti taiką. Be to, koordinuodami veiklą glaudžiai bendradarbiavome su Haičio valdžia. Dalyvavau daugelyje susitikimų su Jaunimo, sporto ir pilietinių veiksmų ministerijos (MJSAC) atstovais, kad į dienos renginius kuo labiau įtrauktume jaunimą, ir su Haičio futbolo federacija (FFH), su kuria planavome MINUSTAH kontingentų, nacionalinės Haičio policijos ir dviejų vietos bendruomenės komandų futbolo rungtynes.

Planavimas su kiekvienu partneriu užtruko nemažai laiko, bet Tarptautinės taikos dienos sėkmė man suteikė daug džiaugsmo. Vienas iš populiariausių renginių buvo savaitę trukusio čempionato „Rungtynės taikos ir saugumo labui“ finalas. Čempionate dalyvavo Cité Soleil – tai viena vargingiausių ir nesaugiausių Port o Prenso zonų – skirtingų kvartalų jaunimo futbolo ir krepšinio komandos. Rugsėjo 21 d. tame pačiame rajone CVR profesinio rengimo projekto dalyviai drauge su vietos vaikais sodino medžius.

Visame mieste kiti partneriai, bendradarbiaudami su CVR, surengė neoficialius bendruomenės forumus ir oficialius debatus bei seminarus, kad paskatintų diskusijas apie smurtą bendruomenėje ir apie būdus, kaip drauge siekti taikos. Į daugelį renginių buvo įtraukta ir kultūrinė dalis, kuria siekta propaguoti taiką muzika, šokiu, menininkų parodomis ir teatru. Rugsėjo 22 d. vienoje pagrindinių sostinės aikščių Champ de Mars buvo surengta visą dieną trukusi šventė.

Šiaurinėje Haičio dalyje CVR taip pat bendradarbiavo su vietos moterų grupe. Rengėme taikos žygį ir plačius debatus su visuomene miesto aikštėje tema „Smurtas – kliūtis vystymuisi“.

Apskritai dirbti su Haičio ir tarptautiniais partneriais minint Tarptautinę taikos dieną man buvo nuostabi patirtis. Tikiuosi, kad turėsiu galimybių organizuoti panašius renginius ateityje.

 

Marie nuomonė pateikta JT interneto svetainės skyriuje Pasakoja savanoriai.

Paskelbta: A, 16/04/2013 - 10:16Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!