Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

ÜRO vabatahtlik räägib oma loo

A picture
© shutterstock.com - Samuel Borges Photography
Marie Dibangue (Kamerunist) töötas ÜRO vabatahtlike programmi raames Haitil kogukonna vägivalla vähendamise ametnikuna. Marie oli MINUSTAHi missiooni kogukonna vägivalla vähendamise osakonna projektiüksuse programmiametnik.

Olen töötanud projektiüksuse programmiametnikuna MINUSTAHi missiooni kogukonna vägivalla vähendamise osakonnas alates 2012. aasta maist. Minu ülesanne on teha kindlaks ning valida välja võimalikud projektid vägivalla vähendamiseks kogukondades ning arendada neid edasi.

Üks huvitavamaid aspekte ÜRO vabatahtlikuks olemise juures on võimalus töötada eri valdkondades, et aidata Haiti inimesi mitmel eri moel. Rahvusvaheline rahupäev 21. septembril, mille tähistamiseks koordineerisime kümmet eri vägivalla vähendamise üritust, andis mulle just sellise võimaluse.

 

2012. aasta rahvusvaheline rahupäev

Alustasin kaks kuud enne üritust ning minu ülesanne oli koordineerida teisi MINUSTAHi osakondi ja sõjaväeosi ning lisaks Haiti partnereid, kes tol päeval üritusi korraldasid. Üks prioriteet oli teha koostööd kohalike kogukonnaorganisatsioonidega, et arendada ühiselt tegevusi, mis edendaksid kogukonnas rahu edendamise võimalusi käsitlevat dialoogi. Lisaks tegime tegevuse koordineerimiseks tihedat koostööd Haiti riigiga. Osalesin mitmel koosolekul noorsooküsimuste, spordi ja kodanikuaktiivsuse ministriga, et kaasata päeva üritustesse võimalikult palju noori, ning Haiti jalgpalliliiduga, et korraldada jalgpallimatš MINUSTAHi rühmade, Haiti politsei ja kohaliku kogukonna kahe meeskonna vahel.

Pärast põhjalikku planeerimist iga partneriga oli mul hea meel rahvusvahelise rahupäeva edu üle. Üheks kõige populaarsemaks ürituseks kujunes nädal aega kestnud meistrivõistluste „Rahu ja turvalisuse matš” finaal, kus osalesid Cité Soleil’, Port-au-Prince’i ühe kõige haavatavama piirkonna eri naabruskondade noorte jalgpalli- ja korvpallimeeskonnad. Samas piirkonnas ühendasid 21. septembril kogukonna vägivalla vähendamise kutseharidusprojektis osalejad jõud kohalike lastega, et istutada puid.

Üle linna tegid teisedki partnerid koostööd kogukonna vägivalla vähendamise projektiga, et korraldada mitteametlikke kogukonnafoorumeid, ametlikke debatte ja seminare, et edendada arutelu seoses vägivallaga kogukonnas ning rahu nimel koos edasi liikumise võimalustega. Paljud üritused sisaldasid kultuurisündmusi, et edendada rahu muusika, tantsu, kunstinäituste ja teatri kaudu, sealhulgas pidustuste päev 22. septembril Champ de Marsil, pealinna ühel põhiväljakul.

Haiti põhjaosas koordineeris kogukonna vägivalla vähendamise projekt koos kohaliku naisrühmitusega rahumarssi ning suurt avalikku arutelu linnaväljakul teemal „Vägivald takistab arengut”.

Üldiselt oli see minu jaoks suurepärane võimalus teha rahvusvahelise rahupäeva tähistamiseks nii tihedalt koostööd haitilaste ja rahvusvaheliste partneritega ning ma ootan töötamist sarnastel üritustel ka edaspidi.

 

Marie lugu on esitatud ÜRO vabatahtlike veebilehel „Vabatahtlikud räägivad”.

Avaldatud Teisip, 16/04/2013 - 10:10
Viimati uuendatud Reede, 14/02/2014 - 11:49Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!