Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Kāpēc izvēlēties Eiropas Brīvprātīgo dienestu?

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Lēmumu doties uz citu valsti, lai piedalītos Eiropas Brīvprātīgo dienesta projektā, nevajadzētu pieņemt pārsteidzīgi. Ja to lēnām apdomāsi, iepriekš plānosi un būsi motivēts, tad ir maz ticams, ka projekta laikā piedzīvosi vilšanos.

Pirms piesakies Eiropas Brīvprātīgo dienestam, vajadzētu uzdot sev šādus jautājumus:

  • kāda ir mana personīgā motivācija? Tā tev palīdzēs izturēt līdz projekta beigām;
  • kādā jomā vēlos iesaistīties? Mums katram ir savas intereses, tāpēc jādomā reāli un jābūt godīgam pret sevi;
  • cik ilgi esmu gatavs iesaistīties brīvprātīgo projektā? (Te ietilpst laiks, kas vajadzīgs, lai atrastu projektu, sagatavotos, izpildītu administratīvās formalitātes, saņemtu apmācību, izpildītu pašu norīkojumu un veiktu papildu pasākumus);
  • cik daudz laika varu atvēlēt?

Nekoncentrējies uz konkrētu valsti, bet gan uz reģionu. Projektus izvēlies tā, lai tu varētu kaut ko tajos iemācīties. Atceries: Eiropas Brīvprātīgo dienestu nevajag uzskatīt par darba vai prakses iespēju, norīkojumu no tavas darbavietas, humāno misiju, valodas kursiem vai atpūtu!

 

Ko saka citi

“Bija izaicinājums pārcelties uz svešu zaļu un lietainu valsti, kur es neko nezināju, pat ne valodu. Man ir gandarījums, ka to spēju. Es uzzināju un iemācījos pat vairāk, nekā biju cerējusi. Man projektos bija liela rīcības brīvība, tāpēc darīju dažādus darbus: biju ar pakalpojumu saņēmējiem, organizēju darbus un pasākumus, strādāju ar citiem brīvprātīgajiem, sagatavoju statistiku, palīdzēju aktualizēt organizācijas tīmekļa vietni u.c.”

Agatei Frikē no Francijas bija 22 gadi, kad viņa piedalījās Eiropas Brīvprātīgo dienesta projektā no 2010. gada jūlija līdz 2011. gada jūnijam. Viņa strādāja kopmītnē “Backlane Hostel” — vienā no “Depaul Trust” bezpajumtnieku patversmēm Dublinā (Īrija).

 

Ja tev jau ir projekts…

Ievāc visu pieejamo informāciju par attiecīgo valsti un projektu, it īpaši tad, ja tā tev būs pirmā reize, kad dzīvosi citā valstī, vai ja vietu atrodas ļoti tālu. Par visu droši jautā organizācijām, kas tevi nosūta, uzņem vai koordinē projektu. Ja nepieciešama sīkāka informācija, mēģini sazināties ar nacionālo aģentūru, izpildaģentūru vai reģionālajiem Austrumeiropas un Kaukāza, Eiropas un Vidusjūras reģiona un Dienvidaustrumeiropas SALTO resursu centriem.

publicēts O., 16/04/2013 - 09:46
Pēdējās atjaunināšanas datums T., 17/04/2013 - 10:06


Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!