Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kodėl norite tapti EST savanoriu?

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Nuspręsti dalyvauti Europos savanorių tarnybos projekte kitoje šalyje negalima lengvabūdiškai. Jei šiek tiek pamąstysite, planuosite iš anksto ir būsite motyvuoti, gerokai mažiau tikėtina, kad nusivilsite.

Prieš įsipareigodami Europos savanorių tarnybai, turėtumėte sau užduoti toliau išvardytus klausimus.

  • Kokia mano asmeninė motyvacija? Tai padės neišblėsti jūsų pasiryžimui įvykdyti projektą iki galo.
  • Kurioje srityje norėčiau dirbti? Mes visi turime asmeninių interesų, todėl būkite realistai ir sąžiningi sau.
  • Kuriam laikui esu pasirengęs įsipareigoti? (Reikės laiko projekto radimui, pasirengimui, administracinių klausimų tvarkymui, mokymams, pačiam projektui ir tolesniems veiksmams jį baigus.)
  • Kiek turiu laiko?

Negalvokite apie konkrečią šalį – verčiau apie regioną. Rinkdamasis projektą mąstykite apie tai, ko norite išmokti. Atminkite, kad EST nėra darbas, stažuotė, humanitarinė misija, kalbų kursai ar atostogos!

 

Dalyvių atsiliepimai

„Išvykti į svetimą lietingą šalį, apie kurią nieko nežinojau ir net nemokėjau kalbos, nebuvo lengva.  Džiaugiuosi, kad tai padariau. Išmokau net daugiau, nei tikėjausi. Galėjau pati nuspręsti, kaip vykdyti savo projektus, todėl užsiėmiau įvairiais dalykais: rūpinausi benamiais, organizavau veiklą ir renginius, dirbau su kitais savanoriais, rengiau statistiką, padėjau atnaujinti organizacijos interneto svetainę ir kt.“

Prancūzei Agathe'ai Friquet buvo 22, kai ji dalyvavo EST projekte (nuo 2010 m. liepos mėn. iki 2011 m. birželio mėn.). Ji dirbo „Backlane“ nakvynės namuose, vienoje iš organizacijos „Depaul Trust“ Dubline (Airija) esančių prieglaudų benamiams.

 

Jei jau turite projektą...

Susirinkite visą informaciją apie šalį ir projektą, ypač jei užsienio šalyje gyvensite pirmą kartą arba jei vyksite į nuošalų regioną. Nedvejodami kreipkitės visais jums rūpimais klausimais į savo projekto siunčiančiąją, priimančiąją ir koordinuojančiąją organizacijas.  Jei reikėtų daugiau informacijos, kreipkitės į savo nacionalinę agentūrą, vykdomąją įstaigą arba regioninius Rytų Europos ir Kaukazo, Europos ir Viduržemio jūros regiono bei Pietryčių Europos SALTO metodinius centrus.

Paskelbta: A, 16/04/2013 - 09:43


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!