Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Proč EDS?

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Rozhodnutí o účasti na projektu EDS v jiné zemi byste neměli brát na lehkou váhu. Pokud si necháte čas na rozmyšlenou, vše dopředu naplánujete a budete mít motivaci, zmenší se pravděpodobnost, že vás projekt zklame.

Předtím, než se do Evropské dobrovolné služby (EDS) přihlásíte, měli byste si odpovědět na několik otázek:

  • Jaká je moje osobní motivace? To vám dodá elán při plnění projektu.
  • Které oblasti bych se rád(a) věnoval(a)? Všichni máme osobní zájmy, takže k sobě buďte upřímní a uvažujte střízlivě.
  • Jak dlouho se mohu projektu věnovat? (To zahrnuje hledání projektu, přípravu, administrativu, školení, samotnou službu a vyhodnocení projektu.)
  • Kolik mám k dispozici času?

Nesoustřeďte se na jednu konkrétní zemi, ale spíše na region. Dívejte se na projekty z pohledu toho, co se chcete naučit. A nezapomeňte: EDS není zaměstnání, stáž, humanitární mise, jazykový kurz ani dovolená!

 

Zkušenosti účastníků

„Příchod do cizí země, kde věčně prší, kde jsem nikoho neznala, ani nemluvila místním jazykem, nebyl bezproblémový. Jsem však ráda, že se mi to podařilo. Naučila jsem se dokonce více, než jsem očekávala. Při práci na projektech mi dali volnou ruku, takže jsem se věnovala spoustě věcí: osobně jsem se setkávala s těmi, pro které jsme službu zajišťovali, organizovala jsem různé aktivity a akce, pracovala s dalšími dobrovolníky, sestavovala statistiky, pomáhala s aktualizací internetových stránek organizace a tak podobně.“

Francouzka Agathe Friquetová se projektu EDS zúčastnila ve 22 letech – od července 2010 do června 2011. Pracovala v Backlane Hostel, v jednom z útulků pro bezdomovce organizace Depaul Trust’s v irském Dublinu.

 

Pokud jste již projekt našli …

Zjistěte si všechny dostupné informace o příslušné zemi a projektu, zejména pokud je to váš první dlouhodobější pobyt v zahraničí nebo pokud jedete na odlehlé místo. Neváhejte všechny své dotazy směrovat na vysílající/hostitelskou/koordinující organizaci vašeho projektu. Jestliže potřebujete více informací, můžete se obrátit na příslušnou vnitrostátní agenturu, výkonnou agenturu nebo na regionální školicí a informační centra SALTO pro východní Evropu a Kavkaz, evropsko-středomořskou oblast a jihovýchodní Evropu.

Zveřejněno: út, 16/04/2013 - 09:42


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz