Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Miks valida Euroopa vabatahtlik teenistus?

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Euroopa vabatahtliku teenistuse projekti raames teise riiki minemise otsust ei maksa teha kergekäeliselt. Kui võtad veidi aega järelemõtlemiseks, planeerimiseks ja püsid motiveerituna, on võimalus projekti käigus pettuda palju väiksem!

Enne Euroopa vabatahtliku teenistusega liitumist, peaksid endalt mõne küsimuse küsima.

  • Mis mind isiklikult motiveerib? See aitab säilitada sisemist indu projekti elluviimise ajal.
  • Millistes valdkondades soovin tegutseda? Meil kõigil on erinevad huvid, seega ole realistlik ja enda vastu aus.
  • Kui palju aega olen valmis vabatahtlikule tegevusele pühendama? (See hõlmab projekti otsimist, ettevalmistumist, paberimajandust, väljaõpet, teenistust ennast ja järeltegevust.)
  • Kui palju aega mul on?

Ära keskendu konkreetsele riigile, vaid pigem piirkonnale. Hinda projekte, lähtudes sellest, mida soovid õppida. Pea meeles: Euroopa vabatahtlik teenistus ei ole töökoht ega praktika ega töö asendus, humanitaarmissioon, keelekursus või puhkus!

 

Mida teised räägivad?

„Raske oli kolida rohelisse ja vihmasesse välisriiki, kus kõik oli võõras, isegi keel. Mul on hea meel tõdeda, et sain hakkama. Õppisin isegi rohkem, kui oskasin oodata. Sain projektide raames vabalt tegutseda, nii et töötasin eri valdkondades: teenuse kasutajatega, tegevuse ja ürituste korraldajana, koos teiste vabatahtlikega, statistikuna, aitasin uuendada organisatsiooni veebilehte jne.”

Agathe Friquet Prantsusmaalt osales 22aastasena Euroopa vabatahtliku teenistuse projektis 2010. aasta juulist 2011. aasta juunini. Ta töötas Back Lane’i hostelis, Depaul Trusti kodutute varjupaigas Dublinis Iirimaal.

 

Kui sul juba on projekt...

Kogu kokku riigi ja projekti kohta saada olev teave, eriti kui see on sinu teises riigis elamise esimene kogemus või kui sa lähed kaugesse kohta. Ära karda saata mis tahes küsimusi projekti lähetavale/vastuvõtvale/koordineerivale organisatsioonile. Kui vajad lisateavet, võid võtta ühendust riikliku asutuse, täitevasutuse või Ida-Euroopa ja Kaukaasia, Vahemere piirkonna või Kagu-Euroopa piirkondliku SALTO teabekeskusega.

Avaldatud Teisip, 16/04/2013 - 09:40
Viimati uuendatud Kolmap, 17/04/2013 - 09:56


Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!