Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Koncentrē pūliņus darba nometnēs!

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Esi dzirdējis par darba nometnēm? Tikai mieru — ar spaidu darbiem tām nav nekāda sakara! Ja esi sasniedzis 18 gadu vecumu, šī tev var būt lieliska iespēja palīdzēt grūtībās nonākušai sabiedrībai, vienlaikus iepazīstot tās kultūru un tradīcijas.

Darba nometnē ir 8-20 starptautiski brīvprātīgie no kādām piecām valstīm, un viņi kopīgi 2-4 nedēļas palīdz vietējiem iedzīvotājiem īstenot kādu projektu. Nometņu saimnieki ir vietējās kopienas, miera organizācijas, vides aktīvistu grupas, solidaritātes grupas, vietējās rīcības grupas, bezpeļņas apvienības un citi, kas vēlas panākt, lai starptautiska grupa ietekmētu vietējās sabiedrības dzīvi. Šajās nometnēs var atrast jaunus draugus, īstenot nozīmīgu projektu un labāk iepazīt citas kultūras. Tomēr neaizmirsti, ka darba nometnes nav atpūtas nometnes, tāpēc raugies, lai tev būtu pareizā motivācija!

 

“Man bija ļoti pozitīva pieredze. Bija daudz izdevību redzēt, cik šīs valsts iedzīvotāji ir laipni pret svešiniekiem un pret citas kultūras pārstāvjiem. Visspilgtāk atmiņā palicis ielūgums vietējo brīvprātīgo mājās, pat uz kāzām vienā ciematā! Iespējams, mums paveicās, ka vietējie brīvprātīgie no uzņēmējorganizācijas bija visa aktīvi… Daudz uzzinājām par azerbaidžāņu kultūru un atklājām, ka viņi ir kāri uzzināt par mūsu valstīm un mums.”

Kerola Krebtrī bija brīvprātīgā Azerbaidžānā 2002. gadā

 

Ko tu darīsi?

Darba nometnē brīvprātīgajiem aptuveni 30 stundas nedēļā jāstrādā vietējo iedzīvotāju vai vides labā. Parasti tas ir kolektīvs darbs laukos vai pilsētās, un īpašas prasmes nav vajadzīgas. Šajos projektos bieži vien piedalās vietējie iedzīvotāji. Brīvo laiku vari pavadīt, atpūšoties, gatavojot ēst, runājoties un kopā ar citiem brīvprātīgajiem un vietējiem iedzīvotājiem piedaloties aktivitātēs un ekskursijās.

Tev jābūt gatavam dzīvot un strādāt kopā ar citiem cilvēkiem. Dzīves apstākļi nereti ir pieticīgi, un darbs var būt grūts, bet tīkams un gandarījumu nesošs. Pārtika un dzīvesvieta parasti ir garantēta, tāpēc tev būs vajadzīga tikai nauda ceļa izdevumiem, organizācijai par pieteikuma nosūtīšanu un neliela kabatas nauda.