Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Sutelkite jėgas darbo stovyklose!

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Ar neteko girdėti apie darbo stovyklas? Tik nereikia nerimauti, tai ne priverstinio darbo stovyklos! Jei jums per 18, tai gali būti puiki proga padėti bendruomenei, kuriai reikia pagalbos, kartu perimant jos kultūrą ir papročius.

Darbo stovykla – tai 8–20 tarptautinių savanorių iš maždaug penkių skirtingų šalių grupė. Jie bendromis jėgomis 2–4 savaites vykdo projektą, skirtą padėti vietos bendruomenei. Stovyklas rengia vietos bendruomenės, taikos organizacijos, aplinkos ir solidarumo grupės, bendruomenių veiklos grupės, ne pelno asociacijos ir kiti subjektai, kuriems rūpi poveikis, kurį tarptautinė grupė gali daryti jų bendruomenei. Šios stovyklos – puiki proga įsigyti naujų draugų, įvykdyti prasmingą projektą ir išplėsti savo pasaulio suvokimą. Vis dėlto nepamirškite, kad darbo stovyklos nėra poilsio stovyklos, todėl gerai pagalvokite apie savo motyvus prieš išvykdamas!

 

Mano patirtis buvo labai gera. Turėjau daugybę progų įsitikinti, kokie malonūs šios šalies žmonės gali būti svetimšaliams ir kitų kultūrų atstovams. Tarp stipriausią įspūdį palikusių įvykių buvo kvietimas paviešėti nacionalinių savanorių namuose. Mes netgi sudalyvavome kaimo vestuvėse! Mums pasisekė, kad teko dirbti su labai aktyviais ir kupinais entuziazmo priimančiosios organizacijos vietos savanoriais... Daug sužinojome apie azerbaidžaniečių kultūrą, o jie labai domėjosi mūsų šalimis ir mumis pačiais.

Carol Crabtree 2002 m. dirbo savanore Azerbaidžane

 

Ką jūs veiksite?

Darbo stovykloje savanoriai dirba apie 30 valandų per savaitę ir užsiima veikla, naudinga vietos bendruomenei arba aplinkai. Paprastai tai bendras darbas kaimo arba miesto vietovėse, kuriam nereikia ypatingų gebėjimų. Projektuose dažnai dalyvauja vietos gyventojai. Laisvalaikį galite praleisti ilsėdamiesi, gamindami maistą ir šnekučiuodamiesi, užsiimdami kita veikla ir vykdami į ekskursijas su kitais savanoriais ir vietos žmonėmis.

Turėtumėte būti pasirengęs gyventi ir dirbti bendruomeninėje aplinkoje, kurioje gyvenimo sąlygos dažnai paprastos, o darbas gali būti varginantis, bet kartu teikiantis daug džiaugsmo ir įkvepiantis. Maistas ir būstas paprastai suteikiami, todėl jums tereikės pinigų savo kelionės išlaidoms padengti, sumokėti paraiškos mokestį siunčiančiajai organizacijai ir šiek tiek kišenpinigių.

Paskelbta P, 15/04/2013 - 16:22
Atnaujinta P, 17/08/2015 - 12:35


Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!