Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Töölaagrid – suunatud jõupingutus!

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Kas tead midagi töölaagritest? Ära muretse, need ei tähenda sunnitööd! Kui oled vanem kui 18aastane, võib see olla sinu jaoks suurepärane võimalus aidata hädas olevat kogukonda, tutvudes samal ajal nende kultuuri ja kommetega.

Töölaager tähendab 8–20st umbes viiest eri riigist pärit vabatahtlikust koosnevat rühma, mis töötab koos kohaliku kogukonna aitamiseks 2–4 nädalat kestva projekti raames. Laagreid korraldavad kohalikud kogukonnad, rahuorganisatsioonid, keskkonnarühmitused, solidaarsuse nimel tegutsevad rühmad, kogukonna tegevusrühmad, mittetulundusühingud ja teised, kes on huvitatud mõjust, mis rahvusvahelisel rühmal võib nende kogukonnale olla. See on suurepärane võimalus leida uusi sõpru, viia ellu sisukas projekt ja suurendada oma teadmisi rahvusvahelistest küsimustest. Ära siiski unusta, et töölaagrid ei ole puhkelaagrid, nii et ole kindel, et liitud õigetel põhjustel!

 

„Minu kogemus oli väga meeldiv. Mul avanes palju kordi võimalus näha, kuivõrd külalislahked võivad vastuvõtva riigi elanikud võõraste ja teistsuguse kultuuritaustaga inimeste vastu olla. Kõrghetkede hulka kuulusid küllakutsed kohalike vabatahtlike kodudesse ning isegi külapulmas osalemine! Võimalik, et meil vedas, kuna vastuvõtva organisatsiooni kohalikud vabatahtlikud olid väga pühendunud ja aktiivsed... Õppisime palju aseri kultuuri kohta ning avastasime, et ka nemad on meie riikidest ja meist huvitatud.”

Carol Crabtree töötas vabatahtlikuna Aserbaidžaanis 2002. aastal

 

Mis sind ees ootab?

Töölaagris peavad vabatahtlikud töötama umbes 30 tundi nädalas valdkonnas, mis on kasuks kohalikule kogukonnale või keskkonnale. See tähendab tavaliselt vähe erioskusi nõudvat ühistööd maa- või linnapiirkondades. Tihti osalevad projektides ka kohalikud elanikud. Vaba aja võid veeta puhates, süüa valmistades või vesteldes ning ühisüritustel ja ekskursioonidel teiste vabatahtlike ja kohalike elanikega.

Peaksid olema valmis elama ja töötama ühisruumides, kus elamistingimused on tihti lihtsad, ning töö võib olla raske, kuid lõbus ja tänuväärne. Toit ja majutus on tavaliselt tasuta, nii et maksma pead sa vaid reisi ja organisatsioonile taotluse saatmise eest. Varuda tasub ka veidi taskuraha.

Avaldatud Esmasp, 15/04/2013 - 16:19
Viimati uuendatud Reede, 14/08/2015 - 16:35


Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!