Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Hakka vabatahtlikuks veebi kaudu

A picture
© shutterstock.com - Dragon Images
Kas soovid hakata vabatahtlikuks, kuid ei saa õieti kuhugi minna? Kas su vaba aeg langeb ebatavalisele ajale? Proovi veebipõhist vabatahtlikku tegevust ning rakenda oma aeg ja oskused ühiskonna hüvanguks interneti kaudu.

Kui kohalkäimist nõudev vabatahtlik tegevus on sinu jaoks raske näiteks puude, koduste kohustuste, transpordi või tööaja tõttu, võid kaaluda veebipõhist vabatahtlikku tegevust. Kui sul on olemas arvuti, internetiühendus ja õiged oskused, võib see olla just sinu jaoks.

Sinu ülesanded veebipõhise vabatahtlikuna sõltuvad su oskustest ja teadmistest. Võid kujundada flaiereid, hallata veebilehte, tõlkida tekste, monteerida videoid, koostada andmebaasi, juhtida sotsiaalvõrgustike tegevust veebis või programmeerida tarkvara. Võid ka lihtsalt anda eksperdinõu (näiteks õigus- või haridusküsimustes), vastata organisatsiooni eest e-kirjadele või teha uuringuid.

 

Kust otsida:

Cyber Volunteers: võimalused info- ja kommunikatsioonioskustega vabatahtlikele

ÜRO vabatahtlikud veebis: ÜRO-l on üks parimaid veebipõhiseid vabatahtlike programme

Help from home: vabatahtlik tegevus, mida saab teha kodus, nii veebipõhiselt kui ka ilma arvutita

Random Hacks of Kindness: veebipõhine vabatahtlik tegevus tarkvaraarendajatele ja disaineritele

 

Pea meeles, et veebipõhine vabatahtlik tegevus tähendab tegelikku vabatahtlikku tegevust ning selleks on vaja reaalset aega ja tõelist pühendumist ning sellega kaasnevad kindlad tähtajad. Kuigi väga lihtne on nõustuda tegema vabatahtlikku tööd interneti kaudu, mõtle järele, kas sul tõesti on võetud ülesannete täitmiseks vaba aega.

Veebipõhine vabatahtlik tegevus ei asenda isikliku kontaktiga vabatahtlikku tegevust, nii et võid tegeleda mõlemaga, kui sul aega on.

Avaldatud: Esmasp, 15/04/2013 - 15:37


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!