Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Wolontariat online

@andrewtneel
Chcesz zostać wolontariuszem, ale praktycznie nie możesz się nigdzie ruszyć? Dysponujesz czasem wolnym w nietypowych godzinach? Udostępnij swój czas i swoje umiejętności w ramach działań wolontariatu online i w ten sposób uczyń coś na rzecz społeczeństwa za pośrednictwem internetu.

Jeżeli nie możesz zaangażować się w wolontariat poza domem ze względu na niepełnosprawność, zobowiązania, trudności związane z transportem lub godzinami pracy, możesz rozważyć wolontariat online: może to właśnie coś dla Ciebie – wystarczy, że masz dostęp do komputera, internetu i odpowiednie umiejętności.

Twoje zadania wolontariusza będą zależeć od Twoich umiejętności i doświadczenia. Możesz opracowywać ulotki, prowadzić stronę internetową, przetłumaczyć tekst, opracować film, stworzyć bazę danych, zarządzać działaniami online w ramach serwisu społecznościowego lub opracować oprogramowanie. Możesz również po prostu udzielać fachowych porad (np. prawnych albo zawodowych), odpowiadać na maile w imieniu organizacji lub prowadzić badania.

 

Więcej informacji:

Cyber Volunteers: projekty dla wolontariuszy ze znajomością technologii informacyjno-komunikacyjnych

UN Volunteers Online: ONZ ma jeden z najlepiej rozwiniętych programów wolontariatu online

Help from home: praca wolontariacka, którą można wykonywać z domu, zarówno online, jak i bez komputera

Random Hacks of Kindness: wolontariat online dla twórców i projektantów oprogramowania

 

Pamiętaj, że wolontariat online to prawdziwa dobrowolna praca, która wymaga prawdziwych nakładów czasu, prawdziwego zaangażowania się i ma prawdziwe terminy realizacji. Nawet jeśli łatwo jest zaangażować się w wolontariat za pośrednictwem internetu, upewnij się, że naprawdę dysponujesz czasem wolnym koniecznym do wykonania przyjętych na siebie zadań.

Wolontariat online nie powinien zastępować pracy wolontariackiej w świecie rzeczywistym – możesz zaangażować się w obie formy współpracy, jeśli masz dosyć czasu.

Opublikowane pon., 15/04/2013 - 15:21
Ostatnia aktualizacja śr., 29/04/2020 - 11:55Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie