Eiropas Jaunatnes portāls
Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

Kā izvēlēties labu brīvprātīgā darba iespēju

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Veiksmes atslēga slēpjas tāda darba izvēlē, kas atbilst tavām prasmēm, interesēm un ir paveicams tavā brīvajā laikā. Kad izvēle ir izdarīta, vari sākt meklēt piemērotu darba iespēju.

Brīvprātīgo darbs var dot neaizmirstamu pieredzi un gandarījumu, tikai jābūt uzmanīgam darba izvēlē, jo iespēju ir tik daudz. Vadoties no gūtās pieredzes, tev veidosies priekšstats par brīvprātīgo darbu kopumā.

Tātad, ja esi izlēmis brīvprātīgi uzņemties nealgotu darbu, vispirms sev pavaicā:

  • kādi ir mani mērķi un ko es sagaidu?
  • cik daudz laika varu atvēlēt?
  • kādus darbus vēlos uzņemties?
  • kādas ir manas prasmes, ko varu likt lietā?

 

Izpēti situāciju

Daudz dažādu iespēju atradīsi internetā, jo ir daudzas organizācijas, kuras būtu priecīgas par tavu palīdzību. Taču jāpārbauda, vai šīs organizācijas ir uzticamas. Internetā ir simtiem vietņu organizācijām, kuras vairs nepastāv, nekad pa īstam nav pastāvējušas vai nemaz nedara to, ko apgalvo. Pat ja redzi sludinājumu īpašā brīvprātīgo darbam atvēlētā vietnē, atceries, ka šīs vietnes neatbild par to, cik uzticamas ir organizācijas, kas tajās izvieto reklāmas vai sludinājumus.

Īsumā, vienmēr izpēti organizāciju, ne tikai iepazīstoties ar tās tīmekļa vietni, bet arī parunājot ar darbiniekiem un noskaidrojot, ko šī organizācija cenšas paveikt un kā darbojas tās brīvprātīgo programma. Uzticamām organizācijām nebūs grūti atbildēt uz visiem taviem jautājumiem un iedot bijušo brīvprātīgo kontaktinformāciju.

Paturi prātā, ka arī tad, ja būsi izvēlējies darba iespēju, kura šķita lieliska, un ja organizācija likās uzticama, tomēr ir jāpaiet laikam, lai iestrādātos un viss noritētu nevainojami, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību. Ne katrs brīvprātīgo darbs der visiem, un, kaut arī kāds darbs nav ideāli piemērots tev, būs dučiem citu darbu, kas būs tev pa prātam.

publicēts P., 15/04/2013 - 12:58
Pēdējās atjaunināšanas datums P., 16/12/2019 - 16:44


Noderīgas saites


Info for young people in the western balkans

Vajadzīga palīdzība vai padoms?

Vaicājiet mums!