Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Kaip pasirinkti įdomią savanoriškos veiklos programą?

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Sėkmės sąlyga – pasirinkti tokią savanorišką veiklą, kuri atitiktų jūsų gebėjimus, interesus ir turimą laiką. Įvertinę šiuos kriterijus, galite pradėti ieškoti tinkamos galimybės.

Savanoriška veikla gali būti nepamirštama ir vertinga patirtis, tačiau, kai tiek daug galimybių, svarbu atidžiai pasirinkti. Jūsų patirties kokybė gali nulemti, ką apskritai manysite apie savanoriavimą.

Tad, nusprendę tapti savanoriu, pirmiausia sau užduokite tokius klausimus:

  • Kokie mano tikslai ir lūkesčiai?
  • Kiek laiko galiu skirti?
  • Kokių užduočių norėčiau imtis?
  • Kokie mano gebėjimai gali būti naudingi?

 

Pasidomėkite organizacija

Internete rasite įvairiausių galimybių, nes yra daugybė organizacijų, kurioms reikėtų jūsų pagalbos. Tačiau turėtumėte įsitikinti, kad šios organizacijos patikimos. Yra šimtai organizacijų, kurios jau neegzistuoja, niekada neegzistavo arba tiesiog nevykdo veiklos, kurią tvirtina vykdančios, interneto svetainių. Net jei pamatėte skelbimą savanoriškai veiklai skirtoje svetainėje, turėtumėte atminti, kad šiose svetainėse neprisiimama atsakomybės dėl jose skelbimus pateikiančių organizacijų patikimumo.

Todėl visuomet turėtumėte pasidomėti organizacija ne tik apsilankydamas jos interneto svetainėje, bet ir pasikalbėdamas su jos darbuotojais, kad sužinotumėte, kokius tikslus organizacija stengiasi pasiekti ir kaip vykdoma jos savanoriškos veiklos programa. Patikimos organizacijos mielai atsakys į visus jūsų klausimus ir padės jums kreiptis į ankstesnius savanorius.

Atminkite, kad net jei pasirinkote puikiai atrodančią galimybę pasitikėjimo vertoje organizacijoje, formalumams sutvarkyti reikia laiko, todėl turėtumėte būti kantrus. Ne visa savanoriška veikla tinka bet kuriam savanoriui. Jei viena užduotis jums nėra pati tinkamiausia, bus daugybė kitų, atitinkančių jūsų poreikius ir lūkesčius.

Paskelbta: P, 15/04/2013 - 12:56


Tweet Button: 

Susijusios nuorodos


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!