Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Kuidas valida sobiv vabatahtlik tegevus?

A picture
© shutterstock.com - mangostock
Edu võti on valida vabatahtlik tegevus, mis vastab su oskustele, huvidele ja võimalustele. Kui need on kindlaks tehtud, saad hakata otsima kvaliteetset võimalust.

Vabatahtlikuks olemine võib olla unustamatu ja tänuväärne kogemus, kuid võimaluste suurt hulka arvestades tasub olla oma valiku tegemisel hoolikas. Kogemuse kvaliteet võib määrata selle, milliseks kujuneb sinu suhtumine vabatahtlikku tegevusse tervikuna.

Seega, kui otsustad hakata vabatahtlikuks, küsi endalt esmalt järgmist:

  • Mis on minu eesmärgid ja ootused?
  • Kui palju aega saan ma sellele pühendada?
  • Milliseid ülesandeid mulle meeldiks täita?
  • Millised oskused mul on?

 

Tee taustauuringuid

Internetis pakutavate võimaluste valik on kirju, kuna on palju organisatsioone, kes su abi ootavad. Siiski peaksid kontrollima, kas need organisatsioonid on usaldusväärsed. Olemas on sadu veebisaite organisatsioonidest, mida enam ei eksisteeri, mida pole kunagi õieti eksisteerinudki või mis lihtsalt ei tegele sellega, millega nad väidavad end tegelevat. Isegi kui näed kuulutust spetsiaalselt vabatahtlikule tegevusele pühendatud veebilehel, pea meeles, et sellised veebilehed ei vastuta organisatsioonide eest, mis end nende lehel reklaamivad.

Lühidalt öeldes peaksid alati tegema organisatsiooni kohta taustauuringut, piirdumata seejuures üksnes veebilehe külastamisega, vaid rääkides ka sealsete töötajatega, et selgitada välja, mida organisatsioon üritab saavutada ja kuidas nende vabatahtlike programm toimib. Usaldusväärsetele organisatsioonidele ei valmista sinu küsimustele vastamine ja sinu varasemate vabatahtlikega kontakti viimine mingeid raskusi.

Pea meeles, et isegi kui oled usaldusväärses organisatsioonis valinud välja variandi, mis tundub ideaalne, võtab asjade sujuvalt toimima hakkamine ikkagi aega ja sa peaksid olema kannatlik. Mitte iga vabatahtlik töö ei sobi igale vabatahtlikule ning isegi kui üks projekt ei pruugi olla sinu jaoks ideaalne, siis võib olla kümneid teisi, mis vastavad su vajadustele ja ootustele.

Avaldatud: Esmasp, 15/04/2013 - 12:53


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!