Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

SALTO ile kültürel çeşitlilik kaynakları

A picture
© shutterstock.com - Samuel Borges Photography
Avrupa’daki tüm farklı altyapılar, gelenekler ve diller ile birlikte bir kültürel çeşitlilik de bulunmaktadır. SALTO size kültürel çeşitlilik konularında kaynak, bilgi ve eğitim kursları sağlamaktadır.

SALTO Kültürel Çeşitlilik (SALTO Cultural Diversity) bazı kültürel çeşitlilik konularında eğitim ve öğrenmeye ilişkin araçlar, metotlar, materyaller ve bağlantılar vermektedir. Örneğin:

  • Avrupa’da en dezavantajlı konumdaki azınlık grubu olmaya devam eden ve en yüksek işsizlik oranı, en düşük eğitim seviyesi, yaygın yoksulluk ve sosyal dışlanma ile yüzleşmeye çalışan Romanlar.
  • Avrupa çapındaki mevcut siyasi ve sosyal durum sebebiyle önemli bir sorun teşkil eden barış eğitimi ve çatışma yönetimi.
  • Kültürlerarası yeterlilik, yaşam ve iş için faydalı bir beceri.
  • Farklı etnik, kültürel, dini ve dilsel altyapı ve mirasa sahip bireyler ve gruplar arasında açık ve saygılı fikir alışverişini hedefleyen kültürler ve dinler arası diyalog.
  • Kültürel azınlıkların içerilmesi, eğer çoğunluk ve azınlık grupları birbirinin kültürünü eşit bir temelde paylaşır ve keşfederse son derece zenginleştiricidir.

Ayrıca kendi kültürel çeşitlilik projelerinizi ve eğitimlerinizi geliştirmek için destek bulabilirsiniz. İlerleyen günlerdeki Kültürel Çeşitlilik Faaliyetlerine bakın ve işe koyulun!

 

SALTO nedir?

SALTO kısaltması İngilizce Destek, İleri düzey Öğrenme ve Eğitim İmkânlarını (Support, Advanced Learning and Training Opportunities) temsil etmektedir. Gençlik alanında Avrupa öncelikli konularda çalışan Avrupa Komisyonu’nun Erasmus+ programını destekleyen Sekiz Kaynak Merkezinin oluşturduğu bir ağdır.

SALTO Kültürel Çeşitlilik bu merkezlerden biridir.

Yayınlanma: Cum., 26/04/2013 - 10:11


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!