Europejski Portal Młodzieżowy
Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

Dziedzictwo europejskie w praktyce

Jeżeli interesuje Cię problem zachowania dziedzictwa kulturowego, to program edukacyjny dla młodzieży w zakresie dziedzictwa światowego UNESCO jest właśnie dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o naszym dziedzictwie?

Program edukacyjny dla młodzieży w zakresie dziedzictwa światowego UNESCO (WHE) postrzega Cię jako przyszłego decydenta, a jako przyszły decydent, powinieneś dbać o zachowanie światowego dziedzictwa. Abyś mógł zyskać wszelkie niezbędne umiejętności i wiedzę, w programie WHE przygotowano dla Ciebie kilka opcji. Bez wątpienia najatrakcyjniejsze z nich to Forum Młodzieży i program ochotników na rzecz zachowania dziedzictwa światowego.

 

Dziedzictwo światowe – forum młodzieży

Forum może stać się dla Ciebie i Twoich nauczycieli okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów dotyczących sposobów zaangażowania się w zachowanie dziedzictwa światowego i jego konserwację. Dzięki niemu będziesz miał szansę spotkać ludzi z różnych krajów i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ich dziedzictwa. Możesz nawet zostać członkiem delegacji prezentującej wyniki prac Forum Młodzieży na konferencji Komitetu ds. Dziedzictwa Światowego. Do tej pory odbyło się osiemnaście międzynarodowych i regionalnych forów młodzieży, w których uczestniczyło ponad 1500 młodych ludzi.

 

Ochotnicy działający na rzecz zachowania światowego dziedzictwa

Jeżeli masz od 18 do 30 lat, możesz wziąć udział jako ochotnik w obozie działań młodzieżowych, trwającym od dwóch do czterech tygodni. Będziesz miał okazję wykonać konkretne działania oraz odegrać aktywną rolę w popularyzowaniu i zachowaniu dziedzictwa światowego. Na obozie spotkasz członków grup młodzieżowych oraz specjalistów od zachowania dziedzictwa i edukacji w tej dziedzinie.

Opublikowane: czw., 25/04/2013 - 17:21


Inne strony


Info for young people in the western balkans

Potrzebujesz pomocy lub porady ekspertów?

Mam pytanie