Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Světové dědictví prakticky!

Pokud se zajímáte o zachování kulturního dědictví, má pro vás program UNESCO zabývající se vzděláváním mladých v oblasti světového dědictví vše, co potřebujete. Chcete se dozvědět více?

Program UNESCO Young People's World Heritage Education – WHE (vzdělávání mladých lidí v oblasti světového dědictví) vás staví do pozice budoucích tvůrců politik a vaší úlohou je chránit světové kulturní dědictví. Abyste získali všechny potřebné dovednosti a znalosti, nabízí program WHE několik možností. Těmi nejlákavějšími je však bezpochyby fórum mládeže (World Heritage Youth Forum) a dobrovolný program v oblasti světového dědictví (World Heritage Volunteers).

 

Fórum mládeže na téma světového dědictví

Toto fórum může být pro vás i vaše učitele příležitostí k výměně zkušeností a představ o tom, jak se podílet na zachování a ochraně kulturního dědictví. Budete mít příležitost setkat se s lidmi z jiných zemí a poznat jejich kulturní dědictví. Můžete se dokonce stát členem delegace mládeže, která překládá výsledky jednání fóra mládeže na zasedání o světovém kulturním dědictví. Doposud bylo uspořádáno 18 mezinárodních a regionálních mládežnických fór, kterých se účastnilo více než 1 500 mladých lidí.

 

Dobrovolníci v oblasti světového dědictví

Pokud jste ve věku 18 až 30 let, můžete se přihlásit na mládežnický tábor a strávit 2 až 4 týdny jako dobrovolník. Zapojíte se do konkrétní činnosti a aktivně se budete podílet na propagaci a zachování světového kulturního dědictví. Setkáte se také s mladými lidmi podobných zájmů a s odborníky na kulturní dědictví a vzdělávání.

Zveřejněno: čt, 25/04/2013 - 17:14


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz